16:23 11.12.2015

Модель фінансової міжнародної підтримки бізнесу в Україні потребує доопрацювання - підприємець Хмельницький

Модель фінансової міжнародної підтримки бізнесу в Україні потребує доопрацювання - підприємець Хмельницький

Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом відкриває перед Україною великі можливості, проте для їх використання українському бізнесу необхідно адаптуватися до європейських правил і полегшити доступ до міжнародного фінансування, вважає перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Василь Хмельницький.

"Потенційно гроші є, але на практиці ця модель не працює. Наприклад, на 2015 рік Світовий банк виділив $2,8 млрд на розвиток інфраструктурних та інших проектів в Україні. З них використано тільки $100 млн. Це менше 4%", - зазначив В.Хмельницький, виступаючи в Європейському парламенті на конференції, присвяченій набуттю чинності Зони вільної торгівлі України і ЄС.

Він додав, що ЄС виділив українським банкам-посередникам EUR920 млн гарантій до 2020 року для кредитування малого і середнього бізнесу, проте українські підприємці фактично не можуть отримати ці гроші через високі процентні ставки й відсутність реальних проектів.

"Банки видають кредити під 15% у валюті й під 36% у гривні. Я маю великий досвід у бізнесі, але не ризикну сьогодні брати гроші під такий відсоток", - зазначив підприємець.

В. Хмельницький закликав розробити механізми, які розблоковують кошти європейських фінансових інститутів для кредитування українських бізнес-проектів.

Підприємець констатував, що в цих умовах експорт у Євросоюз із України в першому півріччі 2015 року впав на 35,6%.

"Причина не стільки в якості нашої продукції, скільки в тому, що багато компаній не розуміють, як отримати європейські сертифікати, як напрацювати канали збуту", - зазначив віце-президент УСПП.

Перед учасниками конференції у Брюсселі, присвяченої набуттю чинності ЗВТ України і ЄС з 2016 року, виступили також віце-президент Європарламенту Річард Чарнецький, представники Міжпарламентської делегації щодо України і Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту.

Європейці закликали своїх українських колег - народних депутатів і уряд України прискорити прийняття усіх законодавчих змін, необхідних для успішного впровадження ЗВТ, розвитку підприємництва і залучення прямих іноземних інвестицій. Вони погодилися, що і Єврокомісія зі свого боку має посилити увагу до планування і реалізації програм, що фінансуються ЄС, і спрямованих на підтримку розвитку промисловості, малого і середнього бізнесу, експортного потенціалу України.

За результатами конференції прийнято спільне комюніке, в якому підтверджено прагнення сторін до співпраці, зокрема, більш структурованої та регулярної взаємодії громадських організацій країни з керівними органами ЄС. Учасники конференції також схвалили створення Національного форуму "Трансформація України", орієнтованого на побудову конструктивного діалогу між усіма прошарками суспільства й урядовими структурами України і ЄС.

В.Хмельницький - український підприємець, перший віце-президент УСПП, засновник K.Fund.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

В Україні різко збільшилося промислове виробництво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА