13:27 12.09.2017

Рожкова повідомила, коли місія МВФ прибуде до Києва

Рожкова повідомила, коли місія МВФ прибуде до Києва

Місія Міжнародного валютного фонду, ймовірно, прибуде до Києва в другій половині вересня, повідомила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

"Місія (МВФ - ІФ), ймовірно, прибуде в другій половині вересня. Вони прибудуть на перегляд програми EFF", - сказала вона журналістам на міжнародній конференції "Захист прав споживачів фінпослуг 2017: шлях до розбудови довіри" у Києві у вівторок.

Подальші кроки МВФ щодо надання Україні чергового кредитного транша залежатимуть від швидкості оброблення результатів роботи, від домовленостей із владою, а також того, коли вони будуть готові винести відповідне питання на розгляд ради директорів, додала К.Рожкова.

Заступник глави НБУ також повідомила, що окрім місії, правління центробанку планує зустрітися з першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном.

"Є в планах зустріч Д.Ліптона з керівництвом НБУ. За програмою (ЕFF - ІФ) з нашого боку все виконано. Відсутність глави НБУ навряд чи стане перешкодою програмі. Тому ми готові до цієї зустрічі і чекаємо на неї", - сказала вона.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $16,75 млрд за поточним курсом) із першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 року заплановано три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $1,28 млрд, за підсумками шостого - $1,28 млрд. Всього близько $4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. Загалом - близько $3,82 млрд.

Водночас НБУ за підсумками засідання монетарного комітету 6 липня заявив, що поточного року очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох. Відповідно, центробанк понизив прогноз надходжень від Фонду в 2017 році до $3 млрд. Водночас, як зазначено в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ у 2018 році до $4,5 млрд.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк 5 липня заявив, що очікує восени рішення МВФ щодо надання країні чергового кредитного транша в рамках програми EFF.

За даними Фонду, ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми є пенсійна реформа, приватизація та боротьба з корупцією.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА