16:01 13.10.2017

Нацбанк очікує уповільнення інфляції до кінця року

3 хв читати
Нацбанк очікує уповільнення інфляції до кінця року

 Прискорення інфляції в Україні до 16,4% у річному вимірі було зумовлене нашаруванням одразу трьох чинників, дія яких починає слабшати, тому Нацбанк України очікує уповільнення інфляції, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це нашарування одразу трьох чинників - внутрішня ситуація на тютюновому ринку, погода плюс зростання експорту, - вплинуло на чотири товарні групи. Ми оцінюємо, які чинники враховувати при ухваленні рішення щодо монетарної політики, а на які центральний банк не повинен реагувати", - сказав він.

За його словами, базова інфляція, якою може управляти центробанк, півтора року залишається в межах 6-8%: за підсумками вересня вона становила 7,7%.

"Найбільшим був внесок сирих продуктів харчування і товарів, послуг, ціни на які регулюються адміністративно. Ось це і є проблема для реалізації інфляційного таргетування, про яку ми говорили: в країні з таким низьким рівнем доходів, як в Україні, завжди у споживчому кошику висока частка продуктів харчування, а ціни на них волатильні", - зазначив Д.Сологуб.

За його словами, Нацбанк не драматизує цьогорічну розбіжність між зробленим ним раніше прогнозом інфляції (9,1% на 2017 рік), її цільовим діапазоном (8% + - 2 процентні пункти) й поточним рівнем інфляції.

"З точки зору міжнародного досвіду й нашої економіки невиконання їх (прогнозів) не є чимось дивним, хоча й залишається неприємним... Йдеться не про влучення точно в ціль, а, швидше, про завдання сформувати очікування навколо якогось чинника", - сказав представник центробанку.

Д.Сологуб нагадав, що поступово ситуація з інфляційними очікуваннями в Україні поліпшувалася. "Навіть незважаючи на темпи зростання основного індексу інфляції, видно було, що заякорювання очікувань відбувається", - вважає заступник голови НБУ.

Він наголосив, що розбіжність між прогнозом і реальним значенням - це не привід відмовлятися від інфляційного таргетування.

"Річ не в тому, що ми обираємо між чимось хорошим чи поганим. Просто інфляційне таргетування - це єдиний прийнятний режим, і альтернатив йому немає. Ми дивилися на все й розуміли, які проблеми можуть виникнути: цього року з ними й зіткнулися", - заявив він.

Говорячи про прогнозоване уповільнення інфляції, заступник голови Нацбанку також нагадав, що минулого жовтня споживчі ціни зросли на 2,8% через підвищення тарифів. "Складно собі уявити, що в цьому жовтні цифра буде вища, а це означає, що в річному вимірі за підсумками жовтня інфляція піде вниз", - зазначив Д.Сологуб.

Він іще раз підтвердив, що правління НБУ розгляне ситуацію на засіданні з питань монетарної політики 26 жовтня, на якому визначиться з необхідними монетарними заходами впливу на неї, оновленими прогнозами інфляції та термінами її повернення в цільовий діапазон.

Відповідаючи на запитання, наскільки жорсткими можуть бути вжиті монетарні заходи і як може бути змінена облікова ставка, заступник голови центробанку сказав, що це питання обговорюється. "Коли Нацбанк ухвалює рішення щодо відсоткової ставки, він дивиться на діапазон не тільки поточної інфляції, а й майбутньої. Відповідно велике значення має не лише інфляція на цей рік, а й перспективи повернення в цільовий діапазон", - додав він.

Д.Сологуб нагадав, що раніше НБУ бачив повернення до центральної точки цільового діапазону до середини наступного року. "З урахуванням останнього розвитку і інфляційної динаміки, і проекту держбюджету, і всього іншого, потрібно дивитися й оцінювати, чи змінилася ситуація. Відповідно, це впливатиме й на наше рішення щодо ставки", - зазначив заступник голови Нацбанку.


Повністю інтерв'ю з Д.Сологубом читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

Шмигаль за результатами українсько-польських урядових консультацій: Розуміємо, як будемо рухатися

Прямі збитки українських ритейлерів через війну сягають майже $2,5 млрд - дослідження

"Укрнафта" планує завершити ребрендинг АЗК Glusco у квітні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА