13:54 08.11.2017

Група експертів МВФ 9 листопада прибуде до Києва для вивчення проекту держбюджету-2018

Група експертів МВФ 9 листопада прибуде до Києва для вивчення проекту держбюджету-2018

 Група експертів Міжнародного валютного фонду (МВФ) 9 листопада прибуде до Києва для вивчення проекту "Про Державний бюджет України на 2018 рік", повідомляється в прес-релізі Фонду.

"Команда в складі кількох експертів Міжнародного валютного фонду відвідає Київ в період з 9 до 17 листопада для проведення технічного обговорення проекту бюджету на 2018 рік", - процитовано в документі слова постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгман.

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до України в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу.

Фонд все ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

Крім того, для завершення четвертого перегляду програми співпраці України необхідно ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Верховна Рада планувала розпочати розгляд законопроекту про державний бюджет на 2018 рік у перший пленарний день поточного тижня, 7 листопада. Наразі нову дату розгляду законопроекту не визначено.

Згідно з попереднім порядком денним, опублікованим на сайті парламенту, 7 листопада, розділ питань державного бюджету України складається з проекту держбюджету-2018 (№7000), законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу (№7116), проекту закону про внесення змін до ст.23 бюджетного кодексу щодо бюджетних призначень на забезпечення діяльності Конституційного Суду України (№5425).

Крім того, в проекті порядку денного ззаначено низку законопроектів, пов'язаних із врегулюванням питань, зокрема бюджетних, при об'єднанні територіальних громад.

Першим питанням у попередньому порядку денному у вівторок стоять альтернативні проекти виборчих кодексів (№№3112, 3112-1).

У четвер, 9 листопада, Верховна Рада планує першим розглянути нову редакцію урядового законопроекту про приватизацію державного майна (№7066).

Згідно з регламентом Верховна Рада мала затвердити проект держбюджету в першому читанні до 20 жовтня.

Документ вважається ухваленим у першому читанні, якщо не менше 226 народних депутатів підтримали за основу та в цілому проект постанови Верховної Ради про висновки і пропозиції до законопроекту про державний бюджет на наступний рік. Затверджені парламентом висновки і пропозиції до проекту закону набувають статусу Бюджетних висновків Верховної Ради.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Остаточної домовленості з МВФ щодо Антикорупційного суду та цін на газ немає

Atlantic Council: відсутність програми МВФ може призвести до значної девальвації гривні

Більшість великих компаній України має намір збільшувати в 2018 році витрати на кібербезпеку

Україна має невідкладно розглянути законопроект про Антикорупційний суд

Данилюк обговорив із представниками технічної місії МВФ реформу ДФС

ДКСУ припинила фінансування половини бюджетних програм через несвоєчасного подання документів

Приїзд місії до Києва у рамках перегляду програми EFF не значиться у порядку денному

Експерти МВФ вважають, що в Україні треба розпочинати приватизацію держпідприємств для боротьби з корупцією та поліпшення ситуації в економіці

Кабмін затвердив бюджет Фонду соцстрахування-2018 із профіцитом 1 млрд грн

ОСТАННЄ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

В Україні різко збільшилося промислове виробництво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА