15:31 09.11.2017

Україна розпочала будівництво централізованого сховища ВЯП

Україна розпочала будівництво централізованого сховища ВЯП

НАЕК "Енергоатом" та Holtec (США) розпочали будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

"Проект будівництва ЦСВЯП у поєднанні з диверсифікацією постачання свіжого ядерного палива - це форпост України проти гібридної війни", - сказав віце-прем'єр міністр України Володимир Кістіон під час церемонії, присвяченої початку будівництва.

Він нагадав, що в історії України вже був прецедент, коли Росія відмовлялася близько трьох років приймати на тимчасове зберігання ВЯП з України. Тоді це поставило роботу атомного енергетичного комплексу в кризове становище.

У свою чергу посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що США всіляко підтримують проект будівництва ЦСВЯП, і нагадала, що OPIC надає гарантії на $250 млн для спорудження цього об'єкта.

"ЦСВЯП - це стратегічний для України об'єкт. Він дасть змогу знизити залежність від Росії та заощадити мільярди доларів", - сказала вона.

М.Йованович наголосила, що, за її інформацією, з моменту ініціації проекту ЦСВЯП (2005 р.) і до сьогодні Україна витратила близько $2 млрд для вивезення ВЯП до РФ на тимчасове зберігання.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик зазначив, що завдяки будівництву сховища Україна зможе знизити свої витрати у 2,5 раза.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА