19:29 09.11.2017

Рада внесла зміни до Податкового кодексу для стабілізації розрахунків на оптовому ринку електроенергії

Рада внесла зміни до Податкового кодексу для стабілізації розрахунків на оптовому ринку електроенергії

Верховна Рада України на пленарному засіданні в четвер 239 голосами прийняла законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електроенергії" (№6005-д).

Закон передбачає, що до компаній, які поставляють е / е на адресу ДП "Енергоринок" і які станом на 1 січня 2016- го мали борг за ПДВ, тимчасово не будуть застосовуватися штрафи і нараховуватися пеня (до 1 липня 2018 року).

Перелік виробників е / е, на яких буде поширюватися ця тимчасова норма і перелік складених з 1 липня 2015 року  ними податкових накладних, та які не зареєстровані у відповідному єдиному реєстрі, буде затверджувати Кабінет міністрів.

Автори документа відзначають, що в період з 1 серпня 2014 року по 1 березня 2016 року через несвоєчасні розрахунки з боку споживачів борг ДП "Енергоринок" перед виробниками е / е виріс з 14,3 млрд грн до 27,9 млрд грн. Це призвело до збільшення заборгованості генерації до 33,4 млрд грн, в т.ч. перед бюджетом - до 2,9 млрд грн, перед банками - до 18,5 млрд грн.

"З огляду на те, що до 1 січня 2016 року біля підприємств учасників Оптового ринку електричної енергії України не було "касового" методу визначення податкових зобов'язань, то такі платники без отримання оплати задекларували до сплати в бюджет в 2014-15 роках податок на додану вартість за першою подією, внаслідок чого у них виник борг з податку на додану вартість і, як наслідок, з 1 липня 2015 року неможливість реєстрації  в Єдиному реєстрі податкових накладних", - йдеться в пояснювальній записці.

У той же час нарахування контролюючими органами штрафних санкцій та вимивання обігових коштів на сплату податкового боргу, унеможливить забезпечення нормальної підготовки і роботи суб'єктів електроенергетики протягом опалювального сезону 2017/18 років.

Таким чином, згідно з пояснювальною запискою, законопроект дозволить "усунути загрозу банкрутств підприємств галузі і не допустити виникнення безнадійного податкового боргу".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Гройсман знову закликав НКРЕКП знизити ставку прибутковості старих активів обленерго в рамках RAB-тарифів

Розрахунки населення за електроенергію і тепло в 2017 році зросли на 4-7% - НКРЕКП

Чотири обленерго готуються до переходу на RAB-регулювання з 1 квітня

Канадські компанії мають намір інвестувати в установку альтернативних джерел видобутку електроенергії в Луганській області

Україна в 2017 р. збільшила експорт електроенергії на 28,6%

"Нафтогаз" планує вийти на ринок постачання електроенергії

Насалик вважає бездарними та непрофесійними рекомендації АМКУ щодо імпорту електроенергії

BRDO пропонує законодавчо закріпити вільний вибір власниками електрокарів постачальників е/е при зарядці на заправних станціях

Рада поширила ставку ПДВ 7% на всі медвироби

Рада підвищила поріг віднесення платників податків до великих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА