11:25 20.11.2017

Україна та МВФ продовжать дискусію навколо держбюджету-2018

Україна та МВФ продовжать дискусію навколо держбюджету-2018

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влада України продовжать переговори щодо проекту закону "Про державний бюджет України на 2018 рік" для забезпечення досягнення дефіциту держбюджету в 2,5% ВВП.

"Обговорення триватиме протягом наступних тижнів, щоб забезпечити відповідність у прийнятому бюджеті показника дефіциту в 2,5% ВВП, узгодженого в рамках підтримуваної фондом програми економічних реформ України", - повідомляється в прес-релізі МВФ за підсумками візиту його експертів до Києва в період з 9 по 17 листопада.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Наразі МВФ іще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу.

Фонд усе ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

Крім того, для завершення четвертого перегляду програми співпраці Україна має затвердити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також здійснити коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

У свою чергу заступник голови Національного банку України Олег Чурій минулого тижня заявив про вкрай важливе для України продовження співпраці з МВФ, і в рамках не лише чинної, а й нової програми, оскільки це - запорука проведення у країні реформ, фінансової та макроекономічної стабільності.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Остаточної домовленості з МВФ щодо Антикорупційного суду та цін на газ немає

Atlantic Council: відсутність програми МВФ може призвести до значної девальвації гривні

Більшість великих компаній України має намір збільшувати в 2018 році витрати на кібербезпеку

Україна має невідкладно розглянути законопроект про Антикорупційний суд

Данилюк обговорив із представниками технічної місії МВФ реформу ДФС

ДКСУ припинила фінансування половини бюджетних програм через несвоєчасного подання документів

Приїзд місії до Києва у рамках перегляду програми EFF не значиться у порядку денному

Експерти МВФ вважають, що в Україні треба розпочинати приватизацію держпідприємств для боротьби з корупцією та поліпшення ситуації в економіці

Кабмін затвердив бюджет Фонду соцстрахування-2018 із профіцитом 1 млрд грн

ОСТАННЄ

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

Ощадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісамиОщадбанк наполягає на співпраці з "Укрпоштою" в забезпеченні населення фінансовими сервісами

В Україні різко збільшилося промислове виробництво

НАЗК перевірить е-декларації начальника департаменту захисту економіки Нацполіції та ректора Національного фармацевтичного університету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА