16:01 01.12.2017

Президент України анонсував внесення незабаром до парламенту закону про валюту

Президент України анонсував внесення незабаром до парламенту закону про валюту

Президент України Петро Порошенко має намір незабаром внести до Верховної Ради розроблений Національним банком України (НБУ) законопроект "Про валюту".

Відповідні плани він анонсував під час зустрічі бізнесу та влади в Києві у п'ятницю.

При цьому глава держави подякував в. о. голови НБУ Якову Смолію за розробку центробанком документа, зазначивши, що чинний валютний декрет було ухвалено десятки років тому.

Як повідомлялося, НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону "Про валюту", покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" з її впровадження. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ після ухвалення Верховною Радою закону "Про валюту" знадобиться шість місяців перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Лише після цього закон набуде чинності.

Наразі основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 1993 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА