10:56 06.12.2017

Суд відновив "абонплату" за розподіл для "Луганськгазу"

Суд відновив "абонплату" за розподіл для "Луганськгазу"

 Окружний адміністративний суд Києва відновив дію постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №366 від 28 березня 2017 року "Про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для ПАТ "Луганськгаз" (за принципом "абонплати" за приєднану потужність), повідомила прес-служба НКРЕКП.

Відповідне рішення ухвалено 30 листопада за позовом "Луганськгазу", комісія має намір оскаржити його в суді апеляційної інстанції.

"НКРЕКП вважає, що судом невірно встановлено обставини справи, неправильно досліджено та оцінено докази, порушено норми матеріального та процесуального права... Крім того, комісія вважає неприйнятним, що у порушення норм Конституції України органи судової влади втручаються у виключну компетенцію НКРЕКП", - зазначають у прес-службі регулятора.

Як повідомлялося, НКРЕКП 28 березня 2017 року прийняла рішення про введення в дію абонплати за розподіл газу. Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу як товару.

За її умовами, кожен споживач має щомісяця сплачувати за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної спроможності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. Водночас ціна закуповуваного абонентом газу вже не міститиме вартості транспортування і розподілу.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про необхідність перегляду регулятором ухваленого рішення.

В.Гройсман зазначив, що згідно з проведеним аналізом рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів в 1,3-3 рази, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься кількох мільйонів домогосподарств.

Пізніше про необхідність призупинити дію постанови про абонплату за газ заявив президент України Петро Порошенко. За його словами, має бути знайдено погоджене рішення, яке передбачало б непідвищення тарифів та поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує.

У результаті 10 квітня НКРЕКП скасувала своє рішення про запровадження абонплати за розподіл газу для його доопрацювання.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нова програма співпраці України з МВФ не обговорюється, - Данилюк

Данилюк про "гроші Януковича": Моє завдання – зробити так, щоб їх було ефективно використано

Розмір пенсій військовослужбовців збільшиться на 77%

У Нацбанку України допустили дострокове припинення співпраці з МВФ

Україна не зможе виплатити своїх боргових зобов'язань без співпраці з МВФ

НБУ з 5 лютого почне публікацію підсумків внутрішньої дискусії про облікову ставку

SEC практично закрила двері для біткойнових ETF, стежитиме за ринком разом із CFTC

Глава групи радників з підтримки реформ в Україні заявляє про необхідність залучення прямих зарубіжних інвестицій в країну

Чіпмейкерам майже вдвічі збільшили прогноз зростання виручки в 2018 році

Приватні пасажирські автоперевізники Львівської області анулюють пільги на проїзд для пенсіонерів з 20 січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА