12:56 12.12.2017

"ЕСУ" програв апеляцію у справі про повернення ФДМ "Укртелекому" і подасть касацію

"ЕСУ" програв апеляцію у справі про повернення ФДМ "Укртелекому" і подасть касацію

 Київський апеляційний господарський суд Києва у вівторок відхилив апеляційну скаргу ТОВ "ЕСУ" на рішення суду нижньої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,791% "Укртелекому" .

"ЕСУ" категорично не згодна з рішенням Апеляційного суду, і будемо використовувати всі процесуальні можливості, зокрема - подання касаційної скарги", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у компанії.

В "ЕСУ" наголосили, що сам оператор зв'язку "Укртелеком" продовжує працювати в звичайному режимі.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій "Укртелекому" у державну власність і стягнути $81,9 млн пені (2,0171 млрд грн) за невиконання інвестиційних зобов'язань.

"ЕСУ" подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, що відбулася із помітним порушенням термінів (з травня 2016 року до лютого 2017 року). У результаті неї не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання лише кількох з більш ніж 50 приватизаційних зобов'язань, відзначав відповідач.

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, що передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менше $450 млн.

"Укртелеком" також не виконав пряму умову договору, що передбачає передання телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави", - написав в. о. голови ФДМ. Він зазначив, що з 2012 року закон про приватизацію не передбачає в разі такого повернення приватизованого об'єкта у держвласність інвестору будь-якої компенсації.

Як повідомлялося, ФДМ подав до суду позов про розірвання договору з "ЕСУ" у середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. До справи в якості третьої особи на стороні відповідача було залучено Ощадбанк (Київ), у заставі в якого перебуває зазначений пакет акцій "Укртелекому".

ФДМ України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" - за 10 млрд 575,1 млн грн.

Група "СКМ" українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" у 2013 році.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, ТОВ "ЕСУ" в першому півріччі 2017 року скоротило чистий збиток у 8,9 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 72 млн грн, непокритий збиток до кінця червня сягнув 6 млрд 834,3 млн грн, виторгу не було.

Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

"Укртелеком" у першому півріччі 2017 року отримав чистий прибуток 355,3 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2016 року. Чистий дохід зменшився на 1,5% - до 3,154 млрд грн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Суд Лондона зобов'язав структури Коломойського і Боголюбова деталізувати угоди з коштами ПриватБанку на $ 1,9 млрд

Данилюк звернувся до суду з позовом до ДФС через перевірки та вимоги сплати податків

"Укртелеком" вирішив спір із lifecell за договором про взаємне з'єднання мереж

Кабмін планує створити робочу групу щодо повернення "Укртелекому" в держвласність

Суд Англії відклав ухвалення рішення у борговій суперечці між Україною і РФ

Верховний Суд постановив стягнути з "Укрнафти" на користь акціонера дивіденди за 2011-2014 роки

Реальним кінцевим бенефіціаром EPIC у процесі приватизації "Укртелекому", був Хорошковський

Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію "СКМ" на рішення LCIA у спорі з Raga на $820 млн про купівлю "Укртелекому"

Мін’юст має намір залучити радника для стягнення штрафу АМКУ з "Газпрому" за рахунок зарубіжних активів

Суд призначив на 20 лютого основне засідання за позовом "Татнефти" до України на $112 млн

ОСТАННЄ

Обов'язкове подання е-декларацій членами антикорупційних організацій загрожує існуванню Київської школи економіки

Ринок акцій України завершив торги в понеділок помірним зростанням

Трамп заборонив американцям здійснювати операції з венесуельською криптовалютою

Шанси "Газпрому" ефективно скасувати рішення Стокгольмського арбітражу об'єктивно невеликі

ФДМ зняв з торгів блокпакети "Одесаобленерго" і "Сумиоблнерго"

Mitsubishi відкрила перші швидкі зарядні станції в Києві, Дніпрі та Харкові

Южаніна зареєструвала у Раді законопроект про Нацбюро фінансової безпеки

Fitch підтвердило рейтинги "Укрзалізниці" на рівні "CCC"

МАУ надалі зацікавлена в розвитку середньомагістральних міжнародних польотів із регіонів України

"Укроборонпром" оновив процедуру тендерних держзакупівель в ОПК, щоб уникнути ризиків участі в оборонній кооперації недобросовісних постачальників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА