13:39 20.12.2017

Кабмін пропонує Раді посилити правила роботи організацій з питань авторських прав

Кабмін пропонує Раді посилити правила роботи організацій з питань авторських прав

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді запровадити основні принципи діяльності організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ) і зобов'язати їх щорічно публічно звітувати про свою діяльність.

Відповідний законопроект схвалено на засіданні уряду в середу.

"Ми пропонуємо створити прозорі умови діяльності організації колективного управління. Якщо станом на сьогоднішній день ОКУ в принципі не звітують про свою діяльність, цим проектом передбачається обов'язкове розкриття звітної інформації про свою діяльність на відповідних веб-ресурсах. Тобто кожен зможе дізнатися, скільки коштів було зібрано, розподілено та виплачено ОКУ, скільки коштів утримано ОКУ на забезпечення своєї діяльності", - заявив на презентації документа заступник міністра еконо іческого розвитку і торгівлі України Михайло Титарчук.

Згідно з текстом документа, ОКУ зобов'язані оприлюднити і підтримувати в актуальному стані на своїх сайтах таку інформацію: порядок вилучення прав з управління ОКУ, типові ліцензійні договори і типові тарифи, щорічні звіти про діяльність ОКУ, відомості про керівництво, загальну політику розподілу винагород і використання незатребуваної винагороди.

При цьому аудиторський звіт є невід'ємним додатком до щорічного звіту про діяльність ОКУ і оприлюднюється разом з ним.

Законопроектом також запропоновано ввести норми про обов'язковість загальних зборів членів ОКР, зобов'язати такі організації створити наглядові ради і призначити директорів.

Передбачається також встановити чіткі критерії якості для організацій розширеного колективного управління та надати правовласникам можливість вилучення своїх прав з управління таких організацій, спростити систему виплати нагород за користування об'єктами авторського права.

Так, ОКУ мають здійснювати розподіл винагороди не рідше разу на рік пропорційно фактичним використанням відповідних об'єктів авторського права і (або) суміжних прав, що визначається на підставі відомостей, отриманих від користувачів або в інший спосіб.

У законопроекті зазначається, що Державна служба інтелектуальної власності забезпечує ведення реєстру ОКУ, що має бути доступним на безоплатній та постійній онлайн-основі для будь-яких третіх осіб.

Порядок ведення Реєстру та форму виписки з нього затверджує Кабмін.

Заплановано, що цей закон вступить у силу з дня його опублікування, а усі раніше видані свідоцтва про облік ОКУ та їх повноваження втратять силу через п'ять місяців з дня набуття чинності цим законом.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА