18:25 22.12.2017

Остаточні цифри "хто кому винен" у спорах із "Газпромом" будуть наприкінці лютого-2018 - Коболєв

Остаточні цифри "хто кому винен" у спорах із "Газпромом" будуть наприкінці лютого-2018 - Коболєв

Остаточна сума розрахунків між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" за підсумками судових розглядів у Стокгольмському арбітражі буде зрозуміла після ухвалення рішення за транзитним контрактом, яке очікується наприкінці лютого 2018 року, заявив голова правління української компанії Андрій Коболєв.

"Після цього (рішення арбітражу щодо транзитного спору - ІФ) ми зможемо говорити про остаточні цифри, хто кому скільки винен і які розрахунки потрібно проводити з ВАТ "Газпром", - сказав він на зустрічі з президентом України Петром Порошенком, яку транслювали українські канали.

Водночас прес-реліз на цю тему поширив "Нафтогаз", в якому заявив, що сподівається на успіх і в ініційованому ним арбітражному провадженні за транзитним контрактом, де фінансові вимоги НАК становлять близько $16 млрд, включно з відсотками.

"Остаточне розуміння, хто кому скільки винен та як і коли відбудуться розрахунки між сторонами, з'явиться ймовірно не раніше лютого", - наведено в ньому слова головного комерційного директора групи "Нафтогаз" Юрія Вітренка.

НАК також зазначив, що докладе максимальних зусиль для добросовісного виконання рішень арбітражного суду, уточнивши, що остаточне рішення у провадженні за транзитним контрактом очікується 28 лютого 2018 року.

"Газпром" стверджує, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в п'ятницю в рішенні за контрактом на постачання зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь "Газпрому" суму простроченої заборгованості за постачання газу в розмірі $2,019 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення, повідомляє "Газпром".

"Нафтогаз", у свою чергу, зазначав, що йому вдалося добитися зниження ціни за це постачання до $352 із $485 за 1 тис. куб. м.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Газпром" уперше цього року підняв тиск на вході в ГТС України до контрактного рівня

Україна сформує умови конкурсного відбору партнера з управління ГТС до квітня - Кістіон

Украина перед последним этапом морозов имеет в ПХГ запасы на 0,7 млрд куб. м газа выше прошлогодних

"Нафтогаз" підтверджує домовленість з "Газпромом" про зустріч

Велика Британія шукає альтернативу постачанню російського газу - Мей

Частина Кривого Рогу залишилася без газопостачання через витік і займання газу під час ремонту труби

"Нафтогаз" і ГТС України готові до роботи без обмежень в умовах прогнозованих холодів

Україна знову звернулася до ЄК та членів ЄС із закликом відмовитися від планів будівництва "Північного потоку-2" - Порошенко

Газпром повинен повністю виконувати свої договірні зобов'язання - Могеріні

Україна вимагає від Росії та "Газпрому" виконання рішення Стокгольмського арбітражу - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА