14:11 18.01.2018

Порошенко констатує значне зростання товарообігу між Україною та Канадою завдяки угоді про вільну торгівлю

Порошенко констатує значне зростання товарообігу між Україною та Канадою завдяки угоді про вільну торгівлю

Товарообіг між Україною та Канадою в результаті набуття чинності угоди про вільну торгівлю збільшився на 60%, заявляє президент України Петро Порошенко.

"У наших відносинах із Канадою було багато досягнень. Набула чинності угода про вільну торгівлю, яка значно прискорює і створює кращі умови для розвитку торгівлі та інвестицій. Ми вже відразу маємо конкретний результат, оскільки наш двосторонній товарообіг зріс на 60%", - сказав П.Порошенко в заяві для преси після зустрічі з генерал-губернатором Канади Жулі Пейєтт (Julie Payette) у четвер у Львові.

Він зазначив, що Україна співпрацює з Канадою в різних сферах, і канадські партнери готові ділитися своїм досвідом. "Ми готові дуже ефективно взаємодіяти в усіх сферах", - наголосив глава української держави.

Зокрема, за словами П.Порошенка, Канада активно співпрацює з Україною в питанні розвитку сільської медицини.

Як повідомлялося, угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою було підписано в Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент П.Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня 2017 року. 1 червня 2017 року угоду підписав генерал-губернатор Канади після того, як її схвалили палата громад і сенат.

Угода набула чинності 1 серпня 2017 року. За інформацією українського посольства, документ скасовує 98% тарифів на експортовані до Канади українські товари, для канадських товарів одразу було скасовано 72% тарифів, а протягом семи років безмитний експорт зросте до 98%. Крім того взаємно відкриваються ринки державних закупівель. Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність.

22 грудня 2017 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що експорт України в Канаду в 2017 році зріс на 76%, а імпорт із Канади - на 93%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА