19:44 06.02.2018

ВР ухвалила закон про кредитний реєстр НБУ

ВР ухвалила закон про кредитний реєстр НБУ

Верховна Рада у вівторок за підсумками повторного другого читання ухвалила закон про створення і впровадження кредитного реєстру Національного банку України (НБУ) та вдосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків (№7114-д), що є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Закон передбачає, що НБУ зможе створити централізований кредитний реєстр за кредитами, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.

Банки з 1 квітня 2018 року (Фонд гарантування вкладів фізосіб - з 1 липня 2018 року) будуть зобов’язані надавати інформацію до такого реєстру. Згодом на них також покладається обов'язок повідомляти клієнту про таке передання, який, у свою чергу, отримає право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі та право вимагати внесення змін до неї в разі незгоди з її змістом.

Щодо Нацбанку, то залежно від обсягу заборгованості позичальника перед банком він повинен буде безкоштовно надавати банкам інформацію з кредитного реєстру. Передбачається, що банки повинні будуть враховувати цю інформацію при оцінці клієнта з 2019 року.

У пояснювальній записці до законопроекту наводяться дані НБУ станом на вересень 2017 року: до проблемних кредитів корпоративного сектора належать 174 млрд грн кредитів ПриватБанку, 3,8 млрд грн - кредитів пов'язаних із банками осіб, 254,8 млрд грн - кредитів іншим юридичним особам (з них 82% - кредити, видані 20 групам компаній).

Під час голосування депутат фракції "Блок Петра Порошенка", заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак, який представляв документ, повідомив, що під час підготовки до повторного другого читання було враховано 48 із 73 поправок.

"Суть законопроекту полягає в тому, що для того, щоб банківський ринок, кредитний ринок був доступніший, прозоріший, банківську таємницю Нацбанк із кредитного реєстру, який наразі створюється, матиме право передавати іншому банку. Для того, щоб не ламати бізнес кредитних бюро (за кредитами із заборгованістю), до 100 мінімальних заробітних плат обмежили передання інформації у вигляді комерційної таємниці від одного банку іншому", зазначив Р.Демчак.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна через морози максимально збільшила відбір газу зі сховищ

"Одесагаз" має намір зупинити газопостачання котелень Теплодара Одеської області

ЄС доведеться не тільки збільшити внески в союзний бюджет, але і заповнити "діру" від виходу Великої Британії

Білорусь з 1 березня знижує експортні мита на нафту і нафтопродукти

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Словацька Nafta готова інвестувати до $200 млн у розробку Юзівської площі

Мінфін розраховує протягом двох-трьох місяців вирішити питання з роботою наглядових рад в Ощадбанку та Укресімбанку

Ощадбанк реструктуризував позичальникам 4 млрд грн боргу

Україна в 2017 р. розпочала експорт 357 нових товарів до ЄС

Гривня на міжбанку в п'ятницю зміцнилася до 26,975 грн/$1

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА