16:46 08.02.2018

НБУ призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

НБУ призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

Національний банк України (НБУ) з 12 лютого призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів, повідомив НБУ на веб-сайті.

"З 12 лютого 2018 року НБУ призупиняє розміщення депозитних сертифікатів із терміном погашення три місяці з урахуванням повернення Міністерства фінансів на внутрішній ринок короткострокового державного боргу", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується в повідомленні, наразі на грошово-кредитному ринку існують і інші індикатори вартості 3-місячних гривневих ресурсів, і формування кривої дохідності на відповідному відрізку може відбуватися і без розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів НБУ.

"По-перше, Міністерство фінансів регулярно розміщує 3-місячні ОВДП. По-друге, наразі в обігу вже перебуває велика кількість ОВДП з короткими термінами погашення (обсяг таких цінних паперів із терміном погашення до трьох місяців становить 14,4 млрд грн). Відповідно, в учасників ринку достатньо інструментів для торгівлі, і вони регулярно укладають угоди з ОВДП терміном погашення до трьох місяців на вторинному ринку", - наголошується в повідомленні.

Водночас НБУ не виключає можливості повернення до розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у разі, якщо ситуація зміниться, і це буде необхідним для підвищення ефективності трансмісійного механізму монетарної політики регулятора, йдеться в повідомленні.

Як відомо, НБУ відновив розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у вересні 2017 року, оскільки в той час Міністерство фінансів не здійснювало розміщення 3-місячних ОВДП. Це ускладнювало процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Відновлення розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів сприяло формуванню кривої дохідності та підвищенню ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін скасував історико-містобудівне обґрунтування для забудовників з 2019 р.

Міністр інфраструктури підтвердив факт переговорів із Ryanair

Проведення міжнародного фінаудиту "Укроборонпрому" сприятиме поглибленню співпраці України з НАТО

Омелян анонсував створення тестового майданчика проекту Hyperloop у Дніпрі

Співпраця України і Кувейту допоможе у вирішенні питання диверсифікації поставок енергоносіїв - Розенко

Кабмін не включив Нацкомфінпослуг до переліку органів нагляду, що мають право здійснювати перевірки в 2018 році

Росія незаконно видобула 7,2 млрд куб. м українського газу - глава "Чорноморнафтогазу"

Мінекології не погодило продовження 27 ліцензій "Укрнафти" і 37 "Укргазвидобування"

Авіакомпанія "Дарт" змінила назву на "Аланну", отримає нові маршрути

Кабмін України затвердив зміни до механізму монетизації субсидій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА