18:10 16.02.2018

"ArcelorMittal Кривий Ріг" після блокади Донбасу почав закупівлі вугілля та коксу в Росії

"ArcelorMittal Кривий Ріг" після блокади Донбасу почав закупівлі вугілля та коксу в Росії

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" (Дніпропетровська обл.) після блокади надходжень сировини із зони тимчасово непідконтрольної Україні почав закупівлі в Російській Федерації.

Як повідомив керівник постачання підприємства Гириш Сардана в інтерв'ю корпоративному виданню "Металург" в п'ятницю, в основному проблеми в 2017 році стосувалися поставок сировини.

За його словами, "через уведення заборони на закупівлю сировини в зоні АТО і високі ціни на міжнародному ринку на вугілля і кокс ми були змушені переорієнтуватися на російський ринок".

"Однак через санкції, введені щодо певних транспортних компаній, ми маємо справу з нестачею вагонів, необхідних для доставки сировини з Росії. Попри всі труднощі, поставки не припинялися. Ще однією проблемою стала відсутність достатньої кількості вагонів і локомотивів з боку "Укрзалізниці", що спричинило збої в постачаннях вапняку з західної частини України і, як наслідок, зменшення обсягів надходження цієї сировини на підприємство", - констатував топ-менеджер.

При цьому він зазначив, що підприємство працювало на повну потужність, що допомогло досягти рекордного рівня виробництва сталі (еквівалентної) - 7 млн тонн.

"Але графіки деяких ремонтів були перенесені на 2017-2018 роки. У минулому році, як ви знаєте, на підприємстві зіткнулися з незадовільним станом конвертера №3 і доменної печі №9, терміни ремонтів виявилися наближені. Деякі з них необхідно було виконати в дуже стислий період часу, щоб істотно не знизити обсяги виробництва. Ми зі своїм завданням впоралися, всі були задоволені результатом на 100% ", - констатував Г.Сардана, якого цитує видання.

Керівник постачання меткомбінату також вказав на погані планування і комунікацію в адміністративному апараті комбінату - "зупинка дев'ятої домни почалася 5 лютого, ми планували розпочати цю роботу з 1 вересня, але перша заявка прийшла до нас тільки в кінці жовтня, в листопаді ми дізналися, що саме нам потрібно купувати ".

Менеджер вказав, що підрядники відмовляються працювати з підприємством, "поки обсяги робіт не будуть чітко визначеними".

"Якщо розуміння за обсягами робіт відсутній, то через два і навіть три раунди тендера у нас все одно не буде кандидатів або ж вони виставлять захмарні ціни", - констатував менеджер.

Він підкреслив, що "команда інвестицій працює вдень і вночі, щоб своєчасно завершити ключові інвестпроекти".

"Щодо коксової батареї №5 все йде за графіком - зараз батарея на розігріві. Щодо дрібносортного стану-4, думаю, проблем не виникне. Щодо будівництва нових МНЛЗ-2,3 ми зіткнулися з великою кількістю питань, але я сподіваюся, що ми вирішимо їх і зможемо укластися в графік", - зазначив Г. Сардана.

Як повідомляв генеральний директор підприємства Парамжіт Калон (Paramjit Kahlon), ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" через обмеження на традиційних ринках збуту зазнало втрат, було змушене перенаправляти поставки на інші ринки.

"Найбільший проект для нас - будівництво нової аглофабрики, де партнером став Європейський банк реконструкції та розвитку. Сподіваємося почати роботи вже в наступному (2018 м - ІФ) році і в найближчі п'ять років повністю модернізувати підприємство. Як ви знаєте, раніше ми вже інвестували мільярди доларів США, в майбутньому плануємо спрямувати на розвиток виробництва ще $1,2-1,5 млрд. Таким чином, ми всі зможемо працювати на потужному підприємстві із сучасними технологіями і оновленим обладнанням. Це дозволить нам поліпшити ситуацію із собівартістю продукції, стати більш конкурентоспроможними. Крім того - змінити умови праці, знизити вплив на навколишнє середовище, істотно зменшити викиди", - раніше зазначав керівник комбінату.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" планує в 2018 році виготовити мінімум 5,7 млн тонн готового прокату, 6,5 млн тонн сталі, 10 млн тонн концентрату.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема, ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Витрати на субсидії для оплати житлокомпослуг в Україні за 2 місяці 2018 року зменшилися на 78,5%

Порошенко та виконавчий директор QIA обговорили зацікавленість інвесторів із Катару в приватизації в Україні

Авіакомпанія Swiss відновить польоти за маршрутом Цюріх-Київ із 26 березня

Порошенко анонсував старт переговорів про постачання катарського зрідженого газу до України

Нардепи пропонують на 10-15 років низку пільг для розвитку виробництва і ринку електромобілів в Україні

Цукерберг продавав акції Facebook до обвалу і "заощадив" $ 45 млн

Україна спрямувала США прохання про виведення з-під дії мит Америки української металопродукції

Порошенко та емір Катару обговорили перспективи виходу катарського зрідженого газу на ринок України

Кабмін пропонує ВР звільнити іноземців-керівників держкомпаній від подання е-декларацій

Київ і Доха підпишуть договори щодо захисту інвестицій і відкриття ринків Катару для українських виробників - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА