15:52 21.02.2018

Понад 10 тис. австрійців стали жертвами криптовалютної піраміди

Понад 10 тис. австрійців стали жертвами криптовалютної піраміди

Понад 10 тис. австрійців втратили близько 12 тис. біткойнів після краху криптовалютної системи Optioment наприкінці листопада 2017 року, пише австрійська газета Die Presse.

Цей інцидент став найбільшою аферою з криптовалютами в Європі. Точна сума втрачених коштів невідома. За деякими оцінками, це понад 80 млн євро.

Наприкінці січня австрійська служба з нагляду у сфері фінансових ринків FMA вже викликала представників системи Optioment до прокуратури для надання свідчень. Влада підозрює їх у шахрайстві та організації фінансової піраміди.

Optioment функціонувала як багаторівнева маркетингова система. Багато інвесторів говорять, що самі були задіяні в продажі. Організатори обіцяли учасникам дохід від інвестицій до 4% за тиждень або іншу відповідну допомогу за залучення нових вкладників.

"Я привела туди всю сім'ю. Ми вклали близько 50 біткойнів. Я впевнена, що гроші не повернуться", - коментує ситуацію одна з ошуканих вкладниць.

Інший учасник програми заявив, що спонукав до участі в Optioment понад 200 осіб і шкодує про це.

Систему Optioment заснували двоє братів з австрійської землі Штирія і чоловіком із Нижньої Австрії. На зустрічах інвесторів вони називалися "трьома мушкетерами Optioment", влаштовували шоу з грою на уявних гітарах і організовували сеанси медитації для того, щоб учасники могли "відчути рівень застрахованості внесків", повідомляє учасниця піраміди.

Організатори піраміди заявляли, що досягнення обіцяного приросту доходів забезпечував робот-оператор криптовалют. В одному з відео вони пояснюють: "Ваші біткойни не зникли. Вони працюють, замість того, щоб дзвеніти у ваших гаманцях. Якщо ми всі працюватимемо, то наші біткойни теж попрацюють на нас".

Австрійська влада звернулася до Інтерполу по допомогу в пошуку підозрюваних в організації шахрайської схеми.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА