18:09 01.03.2018

Призначення Смолія главою НБУ не відновить обрушеної Гонтаревою довіри до банківської системи - Тарута

Призначення Смолія главою НБУ не відновить обрушеної Гонтаревою довіри до банківської системи - Тарута

Політичні торги щодо кандидатури нового глави Нацбанку України нині тривають, і у парламентських фракцій немає єдиної думки, тобто звіт поки що діючої глави фінрегулятора Валерії Гонтаревої та голосування за призначення на цю посаду Якова Смолія можливі лише після того, як буде зібрано достатню кількість голосів, заявив народний депутат, лідер партії "Основа" Сергій Тарута.

"Смолій - член команди Гонтаревої. Він бачив, як вона і (заступник глави НБУ Катерина - ІФ) Рожкова грабують банківську систему і незаконно закривають банки. Багато банків постраждали лише тому, що на них було політичне замовлення. Внаслідок цього довіру до банків було втрачено. І навіть призначення Смолія не поверне цієї довіри. А якщо довіра до банківської системи не буде відновлена, то ніякого реального економічного зростання в країні не буде", - зазначив С.Тарута в ефірі телеканалу NewsOne в четвер, коментуючи можливе призначення Я.Смолія на посаду глави НБУ.

На думку нардепа, призначення Я.Смолія не змінить ситуації і не відновить довіри до банківської системи, а кандидатура нового глави НБУ стала предметом політичних торгів.

"Останніми місяцями точилися кулуарні переговори щодо кандидатури Смолія. Інші кандидати просто не розглядалися, оскільки вони не виконуватимуть наказів Банкової. Тому все оберталося навколо кандидатури Смолія. Парламентські фракції почали торгуватися за призначення, адже на кону ще посади керівників трьох міністерств і повністю склад ЦВК. Усередині фракцій немає єдності щодо кандидатури Смолія. Тобто Гонтарева прийде до Ради і відзвітує, лише коли в парламенті буде достатньо голосів за Смолія", - наголосив С.Тарута.

Нардеп нагадав про звинувачення, які висувають на адресу В.Гонтаревої: "Гонтарева - величезна біда українського народу. Вона зруйнувала всю довіру до банківської системи, вона пограбувала банківську систему на величезні гроші, від $3 до $5 мільярдів. Економіці Україна Гонтарева принесла збитків більш ніж на 1 трильйон гривень! Їй було б треба йти не до парламенту, а до в'язниці".

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 18 січня 2018 року вніс до парламенту проекти постанов про звільнення В.Гонтаревої з посади глави НБУ та призначення на цю посаду Якова Смолія.

В.Гонтарева у квітні 2017 року повідомила про рішення піти у відставку.

Я.Смолій - перший заступник глави НБУ. Із 11 травня 2017 року виконує обов'язки керівника центробанку. Згідно з Конституцією, главу НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

На порядку денному парламенту на четвер значилися питання звільнення з посади голови НБУ і призначення нового глави Нацбанку. Проте, як заявив удень заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко, розгляд цих питань Верховною Радою відкладається, оскільки В.Гонтарева не з’явилася до парламенту. "У перший день весни Верховна Рада та Гонтарева вирішили не псувати одне одному настрій своєю зустріччю. День остаточного звільнення від Гонтаревой відкладається", - написав О.Гончаренко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА