14:30 05.03.2018

Нацрада реформ рекомендувала розглянути закон про валюту як невідкладний

Нацрада реформ рекомендувала розглянути закон про валюту як невідкладний

Національна рада реформ при президенті України після розгляду 2 березня розробленого Національним банком України (НБУ) проекту закону "Про валюту" рекомендувала розглянути документ як невідкладний, повідомив заступник глави центробанку Олег Чурій.

"Національна рада реформ не лише підтримала цей законопроект, але також рекомендувала розглянути його як невідкладний, оскільки він дуже важливий для розвитку ринку та просування України у напрямі вільного руху капіталу", - сказав він під час прес-конференції в Києві в понеділок.

Загалом, додав О.Чурій, розроблений і представлений законопроект підтримала більшість учасників ринку. Над фінальним документом нині працюють юристи з точки зору технічних правок, необхідних для внесення документа до парламенту.

Суб'єктом законодавчої ініціативи, який вноситиме документ до Верховної Ради, буде президент.

Як повідомлялося, НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону "Про валюту", який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ, після ухвалення Верховною Радою закону "Про валюту" знадобиться шість місяців перехідного періоду на погодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Лише після цього закон набуде чинності.

За оцінками Нацбанку, якщо президент внесе законопроект до парламенту як першочерговий, то його можуть досить швидко розглянути на профільному комітеті і проголосувати в першому та другому читанні. За нормального проходження процедур та з урахуванням закладеного в документі перехідного періоду шість місяців закон може набути чинності до кінця поточного року.

Нині основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" від 1993 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА