11:19 06.03.2018

Міжнародні резерви України в лютому залишилися на рівні $18,4 млрд

Міжнародні резерви України в лютому залишилися на рівні $18,4 млрд

 Міжнародні резерви України, за попередніми даними, зменшилися в лютому 2018 року на 0,2% і становили $18 млрд 409,8 млн на 1 березня, повідомляється в прес-релізі Національного банку України (НБУ).

Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій на валютному ринку, йдеться в повідомленні. Приплив капіталу нерезидентів разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереження сприятливої кон'юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дало змогу Нацбанку викуповувати надлишки валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіючи зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками лютого НБУ купив на міжбанківському ринку $426,9 млн, зокрема $222 млн - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. НБУ також продав $30 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Чиста купівля валюти НБУ становила $396,9 млн.

Крім того, в лютому до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Платежі уряду та Нацбанку за державним боргом в іноземній валюті було здійснено в лютому на суму $536,8 млн. Зокрема, $465,9 млн було виплачено Міжнародному валютному фонду, ще $70,9 млн спрямовано на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті, з них $16 млн - на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.

На обсяг резервів також вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $41,9 млн.

Обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту та є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду та НБУ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА