14:02 06.03.2018

"Нафтогаз" з 2009 р. недоотримав близько $20 млрд через занижений тариф на транзит газу - Вітренко

"Нафтогаз" з 2009 р. недоотримав близько $20 млрд через занижений тариф на транзит газу - Вітренко

НАК "Нафтогаз України" оцінює недоотриманий виторг за транзит російського газу через низький тариф за контрактом із ПАТ "Газпром" майже у $20 млрд, повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

"Вартість транзиту територією України занижено приблизно удвічі з 2009 року до сьогодні. Ми зараз намагатимемося це доводити в рамках, швидше за все, нового арбітражного процесу. Приблизно за весь цей час ми недоотримали близько $ 20 млрд", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV у понеділок увечері.

За його словами, компанія має намір доводити справедливість таких розрахунків і виплати відповідної компенсації в арбітражі.

Раніше Ю.Вітренко повідомляв про намір "Нафтогазу" направити "Газпрому" пропозицію щодо початку переговорів із перегляду тарифу на транзит природного газу.

За його словами, у своїй аргументації в Стокгольмському арбітражі щодо необхідності перегляду тарифів "Нафтогаз" виходив із прийнятих національним регулятором (НКРЕКП - ІФ) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні. Крім того, НАК посилався на раніше запропоновані "Газпрому" переговори про необхідність перегляду транзитного тарифу з 2010 року відповідно до європейських правил.

За першою аргументації арбітраж відхилив вимоги НАК, оскільки до його компетенції не належить впровадження і застосування в Україні прийнятого країною нового енергетичного законодавства - цим має займатися український регулятор. За другою аргументації арбітраж виявив невідповідність формальним вимогам спрямованого "Газпрому" листи про переговори щодо перегляду транзитного тарифу.

Як повідомлялося, згідно з контрактом "Нафтогазу" і "Газпрому" від 2009 року щодо транзиту газу, ставка тарифу на його транспортування територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Водночас українська сторона неодноразово заявляла, що тариф за транзитним контрактом є заниженими порівняно з європейським, його необхідно переглянути.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Марош Шефчович доповість Європарламенту про постачання російського газу до України, зустрінеться з главою "Нафтогазу"

"Нафтогаз" підтверджує домовленість з "Газпромом" про зустріч

PGNiG має намір розширювати присутність на ринку України - звіт компанії

Україна довела надійність транзиту в найскладніших умовах - "Нафтогаз"

"Нафтогаз" і ГТС України готові до роботи без обмежень в умовах прогнозованих холодів

НР "Нафтогазу" проведе засідання 13-15 березня в Лондоні

"Нафтогаз" направить стягнення на російський газ у країнах ЄС у разі несплати "Газпромом" $2,56

Сума позову "Нафтогазу" до РФ у зв'язку із захопленням активів у Криму з урахуванням відсотків вже сягає $8 млрд

Кожен день невиконання рішення Стокгольмського арбітражу коштуватиме "Газпрому" $0,5 млн - Порошенко

Порошенко сподівається на розумний баланс у дискусії з МВФ про ціни на газ після рішення Стокгольмського арбітражу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА