17:58 13.08.2018

Місія МВФ прибуде до Києва 6 вересня

3 хв читати
Місія МВФ прибуде до Києва 6 вересня

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) працюватиме в Києві в період з 6 до 19 вересня, повідомив постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман.

"За зверненням української влади, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ в період з 6 до 19 вересня 2018 року для обговорення останніх економічних подій і економічної політики", - наведені його слова в прес-релізі Фонду.

За словами Й.Люнгмана, серед питань, що підлягають обговоренню, буде також фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

Міністерство фінансів України вітає рішення про приїзд місії МВФ і висловлює впевненість у подальшому конструктивному співробітництві з Фондом.

"Безсумнівно, приїзд місії МВФ після тривалої перерви є свідченням плідного діалогу з багатьох питань, зокрема й забезпечення стійкої бюджетної політики, утримання дефіциту в рамках затвердженого держбюджету, боротьби з корупцією та іншим. Ми зацікавлені обговорити з Фондом, як всі поточні питання, так і продовження співпраці після завершення програми в березні 2019 року, для забезпечення стабільності і передбачуваності розвитку країни", - наведено слова в.о. міністра фінансів Оксани Маркарової на веб-сайті відомства.

Крім того, вона зазначила, що продовження співпраці з МВФ надасть можливість не лише поповнити резерви Національного банку України, а й відкриє шлях до залучення фінансування в державний бюджет на пільгових умовах із використанням гарантії Світового банку на $800 млн, а також до отримання макрофінансової допомоги від ЄС на EUR1 млрд.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,4 млрд за поточним курсом) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1, 18 млрд ($1,66 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

З липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

За словами джерела в уряді, за цей час українська сторона запропонувала МВФ вже не менше восьми варіантів зміни формули ціни на газ, які дозволили б уникнути "непідйомного для звичайних громадян" підвищення ціни, на якому наполягає Фонд.

Позиція Фонду є досить жорсткою, оскільки уряд у минулому році прийняв рішення про таке підвищення газових цін, що надало Україні можливість отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовився від його виконання.

Директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард 19 червня 2018 року заявила, що виконання передумови, що стосується цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми.

За її словами, дві інших передумови - внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА