08:10 15.08.2018

Девальвація турецької ліри не позначиться на експортно-імпортних операціях України і Туреччини до кінця 2018 року

2 хв читати
Девальвація турецької ліри не позначиться на експортно-імпортних операціях України і Туреччини до кінця 2018 року

Девальвація турецької ліри в найближчій перспективі не призведе до різких цінових коливань під час експортно-імпортних операцій між Україною і Туреччиною, проте є побоювання щодо зниження виручки українських експортерів, які здійснюють постачання на турецький ринок, повідомила асоціація "Укрсадпром".

"Основні експортні товари для кожної країни значною мірою прив'язані до стабільної іноземної валюти і більше залежать від ситуації на глобальному ринку, ніж від кон'юнктурних змін на внутрішньому. Тому в найближчій перспективі, принаймні до кінця цього року, найімовірніше не варто очікувати різких цінових коливань під час експортно-імпортних операцій із Туреччиною", - повідомила прес-служба асоціації в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Водночас, на думку експертів "Укрсадпрому", залишаються деякі побоювання щодо можливого переходу Туреччини в розрахунках за зовнішньоекономічними операціями зі своїми головними партнерами, серед яких і Україна, з долара на національну валюту.

"Нині розглядається можливість переходу Туреччини в розрахунках у зовнішньоекономічних операціях зі своїми головними партнерами... Це може викликати незручності і в самому механізмі розрахунків, і у встановленні цін та відповідному визначенні курсу валют, оскільки, згідно з більшістю очікувань, турецька ліра знецінюватиметься і надалі. Внаслідок цього є ймовірність зниження виручки українських експортерів", - зазначає "Укрсадпром".

Проте, окрім цього, є підстави для певного зниження імпортних цін для України під час закупівель у Туреччині, зазначили в асоціації.

Як наголосили в "Укрсадпромі", Туреччина є одним із найбільших імпортерів вітчизняної агропродовольчої продукції. За перші шість місяців поточного року Україна експортувала до Туреччини сільгосппродукції на $458 млн.

"Туреччина також один із найбільших покупців плодово-ягідної продукції вітчизняного виробництва. У першому півріччі ми експортували плодів і ягід до цієї країни на $9,3 млн, переважно за рахунок волоських горіхів. Водночас майже половина імпорту цитрусових плодів надходить в Україну саме з Туреччини", - зазначили в асоціації.

Асоціація "Укрсадпром" - об'єднання садівників, виробників продукції з плодів і ягід, виробників і постачальників посадкового матеріалу, інших господарських і громадських об'єднань в галузі садівництва та переробки плодово-ягідної сировини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБА просить розширити визначення територій активних бойових дій для податкових пільг

"Укрнафта" отримала 138 тонн добового дебіту нафти після інтенсифікації видобутку на одному з західних родовищ

Посівна-2024 випереджає на 8,3% минулорічну - посіяно 476,7 тис. га ярих

РФ останніми атаками вибила 10-12% наявної в березні потужності генерації е/е - директор ЦДЕ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА