20:27 25.09.2009

Генпрокуратура спростовує інформацію про участь українських військовослужбовців у грузинсько-осетинському конфлікті

Генеральна прокуратура України спростовує інформацію про перебування українських військовослужбовців на території Грузії минулого року під час грузинсько-осетинського конфлікту.

Про це повідомляє прес-служба відомства в п'ятницю.

"Перевірки, які провели органи військової прокуратури, встановили, що військовослужбовці Збройних сил України участі в збройному конфлікті не брали, зброї та військової техніки ЗС України на території цієї держави не було, військову допомогу грузинській стороні не надавали", - йдеться в повідомленні.

Водночас у повідомленні наголошується, що в період 2006-2008 рр. міжнародні передачі з України до Республіки Грузія товарів військового призначення, які підлягають експортному контролю, здійснювалися за заздалегідь укладеними зовнішньоекономічними контрактами відповідно до вимог чинного законодавства України і міжнародних договорів.

За цим фактом Служба безпеки України відмовила в порушенні кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) на підставі п.1 ст. 6 Кримінального кодексу України (особи, які вчинили злочини на території України, підлягають кримінальній відповідальності за цим кодексом), з чим погодилася Генеральна прокуратура України.

Щодо перевірки діяльності держкомпанії "Укрспецекспорт" і її дочірніх підприємств, то наразі її здійснюють, але це пов'язано з перевіркою приватної фірми, наголошують у прес-службі Генпрокуратури.

Раніше СКП РФ заявляла, що має докази того, що в конфлікті на стороні Грузії брали участь і українські військовослужбовці, і члени організації УНА-УНСО. Українські офіційні особи ці заяви спростували.

18 вересня газета "Сегодня" з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомила, що Генеральна прокуратура Україна встановила, що українські фахівці обслуговували системи ППО під час грузинсько-південноосетинського конфлікту в серпні 2008 року. Джерело стверджує, що Україна не лише продала Грузії за заниженою ціною ЗРК "Бук-М1", а й направила туди групу цивільних фахівців із міста Балаклея Харківській області, що обслуговували ці комплекси, за допомогою яких грузини обстрілювали російські бойові літаки. "Фахівці, що перебували на території Грузії з 5 по 13 серпня минулого року, тобто до початку, під час і після збройного конфлікту з Південною Осетією, написали власноручні пояснення про своє перебування в Грузії. Участь у бойових діях вони спростовують, але не заперечують, що техніку обслуговували", - заявило джерело.

Раніше оборонне відомство України заявляло, що до початку конфлікту на Кавказі на території Грузії перебували десять українських військовослужбовців, які брали участь у міжнародних навчаннях. Проте вже 8 серпня 2008 року їх евакуювали до України. На час конфлікту, в Грузії перебував український військовий аташе, а троє українських спостерігачів виконували завдання місії ООН на території Абхазії.

РЕКЛАМА

SOCIAL

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ПОГОДА
РЕКЛАМА