17:20 30.11.2015

Запропоновані президентом зміни до Конституції щодо правосуддя зроблять судову владу більш незалежною – ВРЮ

3 хв читати
Запропоновані президентом зміни до Конституції щодо правосуддя зроблять судову владу більш незалежною – ВРЮ

Голова Вищої ради юстиції (ВРЮ) Ігор Бенедисюк вважає, що впровадження в життя запропонованих президентом України Петром Порошенком змін до Конституції щодо правосуддя надасть можливість судовій системі бути більш незалежною, доступною і зрозумілою для українців.

"Переконаний, що зміни до Конституції України щодо правосуддя зроблять судову владу країни більш незалежною", - сказав І. Бенедисюк агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Він назвав логічним, з урахуванням принципу поділу влади, що саме на Вищу раду правосуддя, більшість якої вперше формуватимуть саме судді, обрані суддівським співтовариством, буде покладено відповідальність за призначення, звільнення. залучення до відповідальності, надання згоди на арешт судді та інші питання.

Голова ВРЮ зазначив, що змішаний принцип формування складу Вищої ради правосуддя "допоможе зберегти контроль громадськості за діяльністю цього органу і уникнути можливих проявів корпоративізму".

"Проект, у разі його ухвалення, суттєво змінить карту нинішніх повноважень низки органів, зокрема політичних, щодо їх впливу на питання суддівської кар'єри, дозволить перевести ці процедури виключно в професійній площині. Крім того, зміни сприятимуть оперативності реагування судової влади на ті чи інші виклики і очікування суспільства", - висловив думку І. Бенедисюк.

При цьому він пояснив, що на сьогоднішній день повноваження щодо суддів розділені між різними органами. Так, призначення на посади та звільнення в межах п'ятирічного строку здійснює президент, а безстроково – парламент. Притягненням суддів до дисциплінарної відповідальності, за словами голови ВРЮ, займаються, знову ж таки, два органи: Вища кваліфікаційна комісія суддів України – щодо суддів першої та апеляційної інстанції і ВРЮ – щодо суддів вищих судів і Верховного суду України. Відсторонення суддів від посади у рамках кримінального провадження належить до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а згоду на арешт дає Верховна Рада, при цьому питання відсторонення від посади у дисциплінарному провадженні взагалі законом не передбачений.

"Переконаний, що впровадження цих змін (запропонованих главою держави – ІФ) дозволить судовій системі країни бути більш відповідальною, незалежною, доступною та зрозумілою для громадян", - вважає І. Бенедисюк.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 25 листопада вніс до Верховної Ради проект закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". Законопроект, зокрема, передбачає створення Вищої ради правосуддя замість Вищої ради юстиції. Цей орган вноситиме подання президенту про призначення суддів, ухвалюватиме рішення про їх звільнення, даватиме згоду на затримання, утримання під вартою, відсторонення або переведення суддів. Зокрема, президент пропонує позбавити Верховну Раду України права давати згоду на затримання чи арешт суддів, покласти цю функцію на Вищу раду правосуддя. При цьому, суддя не може бути притягнутий до відповідальності лише за ухвалене ним судове рішення. Законопроектом також пропонується закріпити, що суддя обіймає посаду безстроково.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Новус Україна" запустив власний "зелений" розподільчий центр у Києві

Кличко пропонує спростити процедуру забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

Територіальні центри комплектування працюють 24/7 - Сухопутні війська ЗСУ

По інфраструктурному об'єкту Сум завдано удару КАБ, наслідки атаки уточнюють - ОВА

Кількість загиблих на Донеччині через обстріли протягом дня збільшилася до чотирьох

ТЦК за кордоном не працюватимуть - Міноборони України

Дощова погода в Україні в п'ятницю збережеться, у суботу опадів не прогнозують

Аграрні асоціації попросили ВАКС узяти міністра агрополітики на поруки

Окупанти обстріляли село на Харківщині, поранені двоє пенсіонерок

Майже дві третини українців вважають демократію найкращою системою правління, це шостий показник серед досліджуваних країн - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА