17:22 31.08.2016

НБУ пояснює зниження гривні загостренням ситуації в Криму й АТО, а також сезонним зростанням попиту на валюту

НБУ пояснює зниження гривні загостренням ситуації в Криму й АТО, а також сезонним зростанням попиту на валюту

Національний банк України (НБУ) пояснює підвищену волатильність гривні на міжбанківському ринку сезонним зростанням попиту на іноземну валюту, корекцією цін на зернові та загостренням ситуації в Криму і на сході країни, повідомляється в поширеному в середу прес-службою НБУ коментарі.

Як зазначено в повідомленні, поряд з вищевказаними чинниками спостерігається тимчасове зростання купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов'язаннями в іноземній валюті в кінці місяця.

НБУ не прогнозує в найближчі місяці надмірної волатильності гривні, яка була б несумісна з досягненням інфляційних завдань у поточному та наступних роках (12%+/- 3 п. п. і 8% +/- 2 п. п. відповідно).

За оцінкою НБУ, такий прогноз заснований на зростанні цін на сталь і залізну руду в останні тижні, очікуване зростання надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікуване відновлення програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

НБУ наголосив, що продовжує відстежувати ситуацію на валютному ринку, оскільки курс гривні істотно впливає на інфляцію.

"Завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня понад $14 млрд НБУ має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, зумовлених не фундаментальними, а тимчасовими факторами", - резюмував центробанк.

Як повідомлялося, НБУ на аукціоні в середу продав весь заявлений обсяг $30 млн, що становило 53,7% попиту, за курсом до 26,2 грн/$1. Востаннє НБУ проводив аукціон з продажу 29 березня, на якому продав банкам $26,2 млн за курсом до 26,55 грн/$1.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА