17:11 28.09.2016

Держави, які беруть участь у розслідуванні трагедії МН17, працюють над визначенням механізму притягнення винних до відповідальності

2 хв читати
Держави, які беруть участь у розслідуванні трагедії МН17, працюють над визначенням механізму притягнення винних до відповідальності

Через неможливість створення трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних у катастрофі "Боїнга" Малазійських авіаліній, рейс МН-17, держави, слідчі органи яких беруть участь у розслідуванні трагедії, продовжують роботу щодо визначення механізму притягнення винних до відповідальності, йдеться в заяві МЗС України.

"Розслідування конкретних підозрюваних, ланцюги підпорядкованості та передання команд тепер проводиться з тим, щоб вже найближчим часом передати справу на розгляд належної судової інстанції. Звичайно, найбільш ефективним було б створити міжнародний трибунал під егідою Ради безпеки ООН", - йдеться в заяві МЗС за результатами оприлюднення результатів розслідування Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) у справі збитого над Донбасом "Боїнга".

"Незважаючи на широку міжнародну підтримку цієї ідеї, Росія свого часу була єдиною країною, яка наклала вето на резолюцію РБ ООН про створення такого трибуналу. У зв'язку з цим держави, слідчі органи яких беруть участь у розслідуванні, продовжують роботу над визначенням механізму притягнення винних у катастрофі до відповідальності", - додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

При цьому в МЗС наголосили, що Україна разом з чотирма іншими зацікавленими країнами і надалі продовжить надавати всебічну підтримку Спільної слідчій групі і буде робити все можливе для сприяння кримінальному розслідуванню. "Для його успішного завершення потрібна подальша підтримка міжнародної спільноти і співпраця з боку країн, як це передбачено резолюцією Ради Безпеки ООН 2166 (2014); ми закликаємо всі країни активно співпрацювати в рамках кримінального розслідування", - йдеться в заяві.

"Очікуємо, що і Росія під тиском міжнародної спільноти нарешті почне виконувати резолюцію Ради Безпеки ООН 2166 і свої міжнародні зобов'язання", - додали в МЗС України.

Як повідомлялося, Міжнародна спільна слідча група під час розслідування у справі збитого в небі над Донбасом "Боїнга" МН17 встановила, що повітряний борт був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який був доставлений на територію Донбасу з Російської Федерації і після трагедії був вивезений назад.

Також, за інформацією групи, ракета по літаку була випущена з території поблизу Первомайського, яка в той час контролювалася проросійськими бійцями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На все майно ексголови Верховного Суду Князєва накладено арешт - Мін'юст

ВР розширила компетенцію органів місцевого самоврядування в частині міжтериторіального та транскордонного співробітництва

"Укренерго": Ввечері буде застосовано обмеження енергопостачання для промспоживачів і бізнесу в усіх регіонах

ДТЕК відновив електропостачання споживачів Святошинського району в Києві

У Дніпрі затримано жінку, яка намагалася продати свого дворічного сина за 1 млн грн

Харківського підприємця, який передавав росіянам інформацію про дислокацію Сил оборони в регіоні, засуджено до 5,5 року ув'язнення

ВР закликала міжнародні організації активізувати зусилля для звільнення українських журналістів, яких утримує РФ

На Херсонщині доправлено до лікарні жінку, яка постраждала від російського обстрілу, - ОВА

ДБР у Львові затримало військового, який за хабар обіцяв влаштувати мобілізованого до тилової частини

СБУ повідомила про підозру митрополиту Святогірської лаври, який під час літургії передав окупантам позиції ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА