14:42 09.11.2016

Кабмін затвердив низку рішень щодо підвищення ефективності управління держкомпаніями

Кабмін затвердив низку рішень щодо підвищення ефективності управління держкомпаніями

Кабінет Міністрів України затвердив сім рішень, спрямованих на підвищення ефективності управління та прозорості діяльності державних підприємств.

Як повідомив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, представляючи проекти документів на засіданні уряду в середу, йдеться про критерії, згідно з якими формування наглядової ради держкомпанії є обов'язковим, а також про порядок формування, роботи та ліквідації такого органу, про порядок конкурсного відбору і вимог до незалежних членів і представників держави у відповідній наглядовій раді.

Окрім цього, за словами першого віце-прем'єра, розроблено порядок оприлюднення інформації про діяльність держкомпанії, порядок встановлення цілей її діяльності (комерційної або функціональної).

"Наглядові ради мають бути обов'язково створені в 41 найбільшій держкомпанії, зокрема НАК "Нафтогаз України", де наглядову раду вже створено", - сказав С.Кубів.

За його словами, передбачається, що до наглядових рад входитимуть 5-11 членів: більшість із них буде незалежними членами, яких обиратиме комітет з призначення керівників особливо важливих підприємств при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ). Представників держави в наглядових радах держкомпаній погоджуватиме цей комітет.

Як повідомила перший заступник глави МЕРТ Юлія Ковалів, в Україні - 3,5 тис. держкомпаній із сукупними активами понад 1,5 трлн грн. 94% усіх активів належить 46 держкомпаніям, які в 2015 році сформували 92% від сукупного чистого збитку всіх держкомпаній.

За її словами, реалізація запланованих рішень дасть змогу розширити податкові надходження до бюджету, збільшити перерахування дивідендів, поліпшити якість надаваних послуг, зменшити корупцію та підвищити довіру інвесторів до держсектора.

При цьому вона наголосила, що розпочата раніше робота в цьому напрямі вже дає позитивні плоди: ТОП-100 держкомпаній у 2015 році наростили чистий прибуток на 42% порівняно з 2014 роком.

За даними Ю.Ковалів, за підсумками 2016 року очікується перерахування до бюджету 17 млрд грн дивідендів від держкомпаній.

Перший заступник глави МЕРТ наголосила, що підвищенню ефективності роботи держкомпаній сприятиме конкурсний відбір керівників і членів наглядової ради, введення ринкової оплати їх праці та підвищення прозорості діяльності таких підприємств.

"Ціна питання - 64 млрд грн збитків (держкомпаній - ІФ). При цьому я не бачив бідних директорів компаній", - сказав перед голосуванням прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

У результаті відповідні постанови було затверджено, але їх буде доопрацьовано протягом десяти днів з урахуванням зауважень Мінфіну та Мін’юсту.

Як повідомила прес-служба МЕРТ, формування незалежних наглядових рад у найбільших держкомпаніях є обов'язковим відповідно до закону №1405, ухваленого 2 червня 2016 року.

"Ми сподіваємося, що перші наглядові ради буде сформовано вже на початку року в п'яти великих держкомпаніях - "Укрзалізниця", "Укрпошта", "Укргідроенерго", "Укренерго", міжнародний аеропорт Бориспіль", - наведено слова Ю.Ковалів у повідомленні МЕРТ.

Незалежні наглядові ради має бути створено в державних унітарних підприємствах і господарських товариствах, у статутних капіталах яких 50% + акцій (часток) належить державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд грн, чистий дохід - 1,5 млрд грн. В інших унітарних компаніях і господарських товариствах необхідність незалежної наглядової ради залишається на розсуді органів управління.

На підприємствах, де вже було сформовано незалежну наглядову раду з більшістю незалежних членів (як передбачається законом №1405), не потрібно її переобирати.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін обмежив максимальну винагороду групі виконавців у 200 прожиткових мінімумів

Кабмін схвалив проект угоди з ЄС про виділення EUR50 млн на підтримку Донбасу

Кабмін затвердив положення і порядок формування Ради громадського контролю ГБР

Кабмін затвердив проект будівництва другої черги Меморіалу жертвам Голодомору вартістю 772 млн грн

Кабмін виділив 1,4 млн грн 22 особам, які дістали легких тілесних ушкоджень на Євромайдані

Кабмін утворив Держслужбу якості освіти

Кабмін затвердив план святкування 90-річчя заснування Кіностудії ім.Довженка зі створенням там Музею кіно

Кабмін пропонує Раді в доопрацьованому проекті держбюджету-2018 збільшити фінансування сил цивільного захисту на 400 млн грн

Кабмін закріпив за новим Верховним Судом майно вищих спецсудів

Кабмін створив оргкомітет із підготовки та проведення універсіад

ОСТАННЄ

Харківський апеляційний суд відновив роботу після повідомлення про мінування

На Русанівських садах у Києві горить приватний будинок, пожежа поширилася на 500 кв. м

Луценко готовий підтримати обвинувачення Пімахової, якщо Холодницький висуне його

Місія ООН закликає РФ дотримуватися прав людини в Криму і притягнути до відповідальності причетних до їх порушення співробітників ФСБ

Виправдувальний вирок підозрюваним у трагедії 2 травня 2014 року в Одесі залишив без відповіді питання про винних у ній - Місія ООН

Одна людина загинула внаслідок вибуху на газопроводі в Австрії, 60 дістали поранень

Держава вкладатиме в розвиток Сухопутних військ ЗСУ максимум зусиль і ресурсів - Полторак

Німеччина виділить 14,3 млн євро на новий спільний з ЮНІСЕФ проект щодо поліпшення доступу до води жителям Донбасу

Україна здійснює екологічну експертизу будівництва Росією Керченського моста - Луценко

Із Харківського апеляційного суду евакуюють людей через повідомлення про мінування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА