18:16 17.01.2017

"Нафтогаз" планує в лютому розпочати вибірку $500 млн під гарантії СБ

НАК "Нафтогаз України" планує в лютому 2017 року розпочати вибірку $500 млн кредитних коштів, що надаються під гарантії Світового банку (СБ), повідомив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко журналістам у Києві у вівторок.

"Думаю, розпочнемо в лютому. Плануємо вибрати в лютому-березні. Це залежить від погоди та споживання, але в принципі плануємо в ці терміни", - сказав він.

Ю.Вітренко уточнив, що під закупівлю газу за ці кошти буде оголошено конкурс із вибору постачальників, як і у випадку з кредитом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" 30 грудня 2016 року підписав кредитну угоду із Citi та Deutsche Bank на отримання деномінованої в євро поновлюваної кредитної лінії для закупівлі газу в сумі, еквівалентній $500 млн.

Кредитна лінія забезпечується гарантією СБ, що, у свою чергу, забезпечується державною гарантією у рамках формування енергетичного фонду згідно з постановою №876 Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року.

Дія кредитної лінії становить чотири роки: два роки на закупівлю газу і два роки на погашення кредиту. За умовами фінансування цієї кредитної лінії, "Нафтогаз України" і надалі купуватиме газ за чинними контрактами, змінивши форму оплати. Підтвердженням оплати після постачання для постачальників стануть акредитиви, які випускатиме Citi і Deutsche Bank та які під час здійснення оплати перетворюватимуться на кредити. "Нафтогаз України" здійснюватиме погашення цих кредитів протягом 12 місяців із моменту їх надання. СБ гарантує повернення цих кредитів міжнародним комерційним банкам.

НАК зможе скористатися цією кредитною лінією для закупівлі газу, і на західному, і на східному напрямку. Відповідні рішення ухвалюватимуть на основі конкурентоспроможності пропозицій на постачання газу.

За словами голови правління НАК Андрія Коболєва, ці кошти допоможуть "Нафтогазу" забезпечити стабільні постачання газу українським споживачам протягом цієї зими.

У 2015 році "Нафтогаз України" отримав поновлювану кредитну лінію на $300 млн від ЄБРР на закупівлю газу у європейських постачальників.

РЕКЛАМА

SOCIAL

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Loading...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
ПОГОДА
РЕКЛАМА