18:39 19.01.2017

Україна та МВФ незабаром можуть завершити погодження решти технічних деталей для надання чергового транша

Україна та МВФ незабаром можуть завершити погодження решти технічних деталей для надання чергового транша

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард вважає, що протягом найближчих кількох днів можна чекати на завершення погодження останніх технічних питань щодо надання Україні чергового транша макрофінансової допомоги.

"У мене є всі підстави вірити, що кілька останніх технічних деталей, які мають бути розглянуті найближчими днями, приведуть до реального позитивного результату", - сказала вона журналістам у швейцарському Давосі в четвер після переговорів із президентом України Петром Порошенком.

К.Лагард зазначила, що минула зустріч із П.Порошенком була дуже ефективною. Сторони обговорили той великий обсяг реформ, які здійснила Україна.

"Ми щойно закінчили з паном Порошенком дуже ефективну зустріч, під час якої ми обговорили багато реформ і прогрес, який здійснили президент Порошенко та його команда", - сказала К.Лагард.

За її словами, команди обох сторін працюватимуть над вирішенням решти питань щодо надання транша МВФ Україні, щоб протягом кількох днів досягти результату.

У свою чергу П.Порошенко акцентував увагу на тому, що прогрес України на шляху проведення реформ був відзначений керівництвом МВФ.

"Я пишаюся, що в цей важкий час для економіки та фінансової стабілізації у нас є відмінна співпраця з МВФ", - сказав він.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1, 7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанню ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня. Згідно з переглянутим графіком фінансування, подальше виділення коштів планувалося щокварталу за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі $1,3 млрд - у середині листопада 2016 року. Найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року - понад $1,986 млрд, після чого розмір двох наступних буде скорочено до $1,33 млрд, а решти п'яти - до $735 млн.

Після націоналізації ПриватБанку та прийняття держбюджету-2017 керівники Мінфіну та Нацбанку заявили про ймовірність позитивного рішення МВФ щодо виділення Україні четвертого транша за програмою EFF наприкінці січня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА