18:39 19.01.2017

Україна та МВФ незабаром можуть завершити погодження решти технічних деталей для надання чергового транша

Україна та МВФ незабаром можуть завершити погодження решти технічних деталей для надання чергового транша

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард вважає, що протягом найближчих кількох днів можна чекати на завершення погодження останніх технічних питань щодо надання Україні чергового транша макрофінансової допомоги.

"У мене є всі підстави вірити, що кілька останніх технічних деталей, які мають бути розглянуті найближчими днями, приведуть до реального позитивного результату", - сказала вона журналістам у швейцарському Давосі в четвер після переговорів із президентом України Петром Порошенком.

К.Лагард зазначила, що минула зустріч із П.Порошенком була дуже ефективною. Сторони обговорили той великий обсяг реформ, які здійснила Україна.

"Ми щойно закінчили з паном Порошенком дуже ефективну зустріч, під час якої ми обговорили багато реформ і прогрес, який здійснили президент Порошенко та його команда", - сказала К.Лагард.

За її словами, команди обох сторін працюватимуть над вирішенням решти питань щодо надання транша МВФ Україні, щоб протягом кількох днів досягти результату.

У свою чергу П.Порошенко акцентував увагу на тому, що прогрес України на шляху проведення реформ був відзначений керівництвом МВФ.

"Я пишаюся, що в цей важкий час для економіки та фінансової стабілізації у нас є відмінна співпраця з МВФ", - сказав він.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1, 7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанню ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня. Згідно з переглянутим графіком фінансування, подальше виділення коштів планувалося щокварталу за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі $1,3 млрд - у середині листопада 2016 року. Найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року - понад $1,986 млрд, після чого розмір двох наступних буде скорочено до $1,33 млрд, а решти п'яти - до $735 млн.

Після націоналізації ПриватБанку та прийняття держбюджету-2017 керівники Мінфіну та Нацбанку заявили про ймовірність позитивного рішення МВФ щодо виділення Україні четвертого транша за програмою EFF наприкінці січня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Задіяні в АТО на Донбасі бригади ЗСУ найближчим часом змінять інші підрозділи

Порошенко в Авдіївці провів нараду з оперативної ситуації на фронті

Порошенко привітав українських учасників Марафону Морської піхоти США, який відбудеться сьогодні

Порошенко доручив розробити план заходів з розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр"

Порошенко вимагає якнайшвидше розробити новий законопроект про Антикорупційний суд і сподівається підписати його до кінця року

Порошенко заявив про збільшення кількості обстрілів на Донбасі за останні три дні

Порошенко вимагає, щоб жителі сіл відчули поліпшення в медобслуговуванні вже цього року

До резиденції Порошенко стягуються техніка та військові

Порошенко присвоїв звання генерал-майора трьом полковникам СБУ

Данилюк розраховує отримати черговий транш МВФ до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА