20:16 23.02.2017

МВФ, як і раніше, погоджує з усіма підписантами меморандум співпраці з Україною

Міжнародний валютний фонд (МВФ), як і раніше, погоджує з владою України меморандум про співпрацю, повідомив офіційний представник фонду Джеррі Райс.

"У цьому немає нічого незвичайного: іноді вирішення певних питань потребує часу. Виходячи з цього планується і дата засідання Ради директорів фонду", - сказав він під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.

"Як тільки документ буде доопрацьовано, пропозицію завершити черговий перегляд програми EFF буде представлено Раді директорів фонду найближчими тижнями", - додав він.

Представник МВФ при цьому зазначив, що фонд продовжує спілкування з усіма підписантами документа, зокрема Міністерством фінансів, Кабінетом Міністрів, Національним банком України та Адміністрацією президента.

"Ми контактуємо з усіма", - сказав Д.Райс.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1, 7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанню ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня. Згідно з переглянутим графіком фінансування, подальше виділення коштів планувалося щокварталу за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі $1,3 млрд - у середині листопада 2016 року. Найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року - понад $1,986 млрд, після чого розмір двох наступних буде скорочено до $1,33 млрд, а решти п'яти - до $735 млн.

Після націоналізації ПриватБанку та прийняття держбюджету-2017 керівники Мінфіну та Нацбанку заявили про ймовірність позитивного рішення МВФ щодо виділення Україні четвертого транша за програмою EFF наприкінці січня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Експерти МВФ почали роботу в Україні

Час випуску Україною євробондів пов'язаний з просуванням за програмою МВФ

Одеська область домовилася про широкомасштабну співпрацю з китайською провінцією Цзянси

Конфлікт між Данилюком і Луценком на співпраці з МВФ не позначиться, - Гройсман

У Литві готові підтримувати Україну, розуміючи єдність геополітичного простору і спільність загроз

МВФ підтримує зусилля Києва у боротьбі з корупцією

Київ зацікавлений у досвіді Нідерландів в реалізації високотехнологічних проектів

На підприємстві "Перетворювач" в Запоріжжі відбуваються обшуки в зв'язку з інформацією про постачання продукції в РФ

Майкл Флінн вирішив співпрацювати з прокурором, що розслідує "російський слід" у американських виборах

Україні буде складно пройти виплати за зовнішнім боргом у 2019-2020 рр. без підтримки МВФ та інших донорів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА