18:36 04.04.2017

НАБУ до червня має отримати право прослушки та проведення слідчих дій під прикриттям - меморандум із МВФ

НАБУ до червня має отримати право прослушки та проведення слідчих дій під прикриттям - меморандум із МВФ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) до кінця травня 2017 року має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проведення слідчих дій під прикриттям, йдеться в опублікованому тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом.

Згідно з текстом меморандуму, опублікованому на сайті МВФ у вівторок, попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний і новим терміном виконання визначений кінець травня 2017 року.

Таким чином, законодавчі зміни мають бути внесені до Верховної Ради та ухвалені до кінця травня (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств, серед них: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.

Крім того, меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і ухвал слідчих суддів, що мають відношення до НАБУ, мають бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) доти, доки розслідування справи не завершено або закрито.

У меморандумі зазначається, що до кінця грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітників із 700 осіб повної комплектації і відкрило 3 регіональні відділення. НАБУ продемонструвала свою здатність проводити розслідування щодо високопоставлених посадових осіб, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурора.

При цьому у співпраці з САП 40 справ були відправлені в суд і призвели до скасування недоторканності члена парламенту.

НАБУ також має продовжувати публікувати статистичні дані, що стосуються розслідувань актів корупції з боку високопоставлених посадових осіб на своїй сторінці у вільному доступі.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Ситник: Низка партій дискредитує антикорупційні органи

У НАБУ пов'язують складання НАЗК адмінпротоколу на Ситника з резонансними розслідуваннями, які здійснюють їхні детективи

Ситник упевнений, що не розголошував таємниці слідства або держтаємниці в спілкуванні з журналістами off the record

Розслідування справи про зловживання в НАЗК передано СБУ

Восьмому учаснику справи про розкрадання коштів проекту "Стіна" оголошено підозру

ГПУ порушила справу за фактом зловживань НАБУ під час закупівлі спортивних костюмів, - Мосійчук

Луценко запевнив в об'єктивності розслідування Генпрокуратури за заявкою, в якій фігурує директор НАБУ

Луценко заявив, що згідно із законом не повинен декларувати паркомісця сина

Луценко висловиться з приводу відкриття в НАБУ кримінального провадження - Сарган

НАБУ відкрило справу про можливе незаконне збагачення Луценка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА