13:42 21.04.2017

Пацієнтські організації закликають парламент ухвалити законопроект про державні фінгарантії надання медпослуг

Пацієнтські організації закликають парламент ухвалити законопроект про державні фінгарантії надання медпослуг

Пацієнтські організації закликають Верховну Раду проголосувати пакет законопроектів, головним з яких є проект про державні фінгарантії надання меддопомоги та лікзасобів.

"Ми підтримуємо проект закону №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". Ми закликаємо президента України Петра Порошенка визнати законопроекти №6327, 6328, 6339 пріоритетними, а Верховну Раду підтримати ці законопроекти", - йдеться в документі, оприлюдненому на сайті БФ "Пацієнти України" в четвер.

Це звернення підписали представники 17 організацій, зокрема Всеукраїнської мережі ЛЖВ, громадської організації "Радість руху", благодійних фондів "Пацієнти України", "Життя з муковісцидозом", "Діти з гемофілією", "Стопрак".

Згідно з текстом звернення, законопроекти мають зруйнувати пострадянську та корумповану модель системи охорони здоров'я і запустити перезавантаження української медицини, оскільки запроваджують гарантований пакет медичних послуг і ліків, дають змогу українським лікарям отримувати легальну та гідну заробітну плату, а також забезпечують перехід на міжнародні клінічні медичні протоколи.

У документі зазначено, що з ухваленням пакета законопроектів пацієнти розумітимуть вартість конкретної послуги, а лікарі, у свою чергу, отримуватимуть легальний дохід.

"Саме через неконтрольованість неформальних платежів, а також неефективне використання державних коштів у медичній галузі український пацієнт змушений віддавати останнє, щоб врятувати своє життя, а лікар є заручником цієї несправедливої системи", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, 10 квітня в парламенті було зареєстровано урядові законопроекти №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", №6328 "Про додаткові фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення", №6329 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Антикорупційний комітет рекомендував ВР підтримати будь-який із законопроектів про пізніше подання е-декларації для активістів-антикорупціонерів

Поліція затримала мешканку Київської області, яка сп'яну "замінувала" Раду ввечері 20 березня

Рада заборонила допуск людей зі зброєю до органів влади, що перебувають під держохороною

Ніхто з депутатів не бачив зброї у Савченко у ВР у четвер - Гелетей

Початок засідання Комітету ВР з протидії корупції цієї середи пропонують провести в закритому режимі

Рада затвердила Дисциплінарний статут Нацполіції

Луценко подасть подання на зняття депутатської недоторканності та арешт Н.Савченко у разі її неявки на допит до СБУ

ВР підтримала законопроект про вдосконалення введення в обіг об'єктів інтелектуальної власності

Рада спростила процес встановлення групи інвалідності для осіб-учасників АТО

Нардеп Бакулін перебуває за межами України, в лікарні в Москві йому дали виписку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА