13:42 21.04.2017

Пацієнтські організації закликають парламент ухвалити законопроект про державні фінгарантії надання медпослуг

Пацієнтські організації закликають Верховну Раду проголосувати пакет законопроектів, головним з яких є проект про державні фінгарантії надання меддопомоги та лікзасобів.

"Ми підтримуємо проект закону №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". Ми закликаємо президента України Петра Порошенка визнати законопроекти №6327, 6328, 6339 пріоритетними, а Верховну Раду підтримати ці законопроекти", - йдеться в документі, оприлюдненому на сайті БФ "Пацієнти України" в четвер.

Це звернення підписали представники 17 організацій, зокрема Всеукраїнської мережі ЛЖВ, громадської організації "Радість руху", благодійних фондів "Пацієнти України", "Життя з муковісцидозом", "Діти з гемофілією", "Стопрак".

Згідно з текстом звернення, законопроекти мають зруйнувати пострадянську та корумповану модель системи охорони здоров'я і запустити перезавантаження української медицини, оскільки запроваджують гарантований пакет медичних послуг і ліків, дають змогу українським лікарям отримувати легальну та гідну заробітну плату, а також забезпечують перехід на міжнародні клінічні медичні протоколи.

У документі зазначено, що з ухваленням пакета законопроектів пацієнти розумітимуть вартість конкретної послуги, а лікарі, у свою чергу, отримуватимуть легальний дохід.

"Саме через неконтрольованість неформальних платежів, а також неефективне використання державних коштів у медичній галузі український пацієнт змушений віддавати останнє, щоб врятувати своє життя, а лікар є заручником цієї несправедливої системи", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, 10 квітня в парламенті було зареєстровано урядові законопроекти №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", №6328 "Про додаткові фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення", №6329 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА