14:59 21.04.2017

У Мін’юсті виступають за ліквідацію колегіальності НАЗК і зміну процедури призначення членів агентства

У Мін’юсті виступають за ліквідацію колегіальності НАЗК і зміну процедури призначення членів агентства

Ліквідація колегіальності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) - одна з пропозицій щодо внесення змін до законодавства для забезпечення ефективної роботи агентства, наголошує перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Колегіальність ми маємо прибрати. Ми залишаємо одного керівника органу і робимо ще чотирьох уповноважених, два з яких заступники, два - прості уповноважені", - розповіла Н.Севостьянова під час обговорення пропозицій щодо внесення змін до українського законодавства, що регламентує роботу НАЗК, під час слухань в антикорупційному комітеті Верховної Ради в п'ятницю.

За її словами, урядовий законопроект пропонує віднести посаду керівника НАЗК до посади державного службовця категорії А.

"Голова тепер буде держслужбовцем категорії А і таким чином на нього поширюватимуться всі обмеження, і щодо зарплати зокрема, і всі норми закону про держслужбу", - розповіла Н.Севостьянова.

За її словами, голова НАЗК прийматиме всі рішення, окрім двох - розробки нових нормативних актів і рішення про порушення в деклараціях фізичних осіб.

Як зазначила Н.Севостьянова, законопроект передбачає, що в процедурі призначення членів НАЗК не обійдеться і без прем'єр-міністра.

"Усіх фіналістів (конкурсу на членів НАЗК - ІФ) направляємо до прем'єр-міністра. Таким чином ми забезпечуємо відповідальність керівника уряду за обрання голови та членів нацагентства", - зазначила вона.

За словами заступника міністра, зміни до законодавства також передбачають проведення незалежного аудиту НАЗК "за прикладом НАБУ" і звільнення членів агентства за результатами незалежної зовнішньої перевірки.

"Ми зайшли в колапс, ми багато разів обговорювали цю проблему (роботу НАЗК - ІФ), але без змін до закону ні уряд, ні ми нічого не можемо зробити", - зазначила Н.Севостьянова.

На її думку, зміни до законодавства мають запрацювати якнайшвидше.

"Ми хочемо, щоб до наступної хвилі декларування - до осені - вже було повністю забезпечено роботу реєстру", - наголосила вона.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Суд визнав Ситника винним в адмінпорушенні і оштрафував на 1,7 тис. грн

Рішення про можливу екстрадицію Саакашвілі ухвалюватиме Мін’юст

Мін'юст звільнив начальника Львівського теруправління юстиції, який вимагав під час прийому на роботу заспівати пісню УПА "Лента за лентою"

Начальниця податкової однієї з районів Києва зазначила у декларації недостовірні дані про майно

НАЗК внесло припис голові Укрдержархіву

Росія відмовила передати Україні Клиха, Карпюка і Чірнія без зазначення причини

До будівлі Мін'юсту увірвася нардеп Каплін у супроводі групи прибічників, 16 осіб доправили до райуправління поліції

НАЗК внесене припис Кличку через низку порушень у КМДА закону про запобігання корупції

Суд підтвердив законність обшуків у Мін'юсті

НАЗК призупинило доступ співробітників НАБУ до електронних декларацій посадових осіб держави

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА