14:59 21.04.2017

У Мін’юсті виступають за ліквідацію колегіальності НАЗК і зміну процедури призначення членів агентства

У Мін’юсті виступають за ліквідацію колегіальності НАЗК і зміну процедури призначення членів агентства

Ліквідація колегіальності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) - одна з пропозицій щодо внесення змін до законодавства для забезпечення ефективної роботи агентства, наголошує перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Колегіальність ми маємо прибрати. Ми залишаємо одного керівника органу і робимо ще чотирьох уповноважених, два з яких заступники, два - прості уповноважені", - розповіла Н.Севостьянова під час обговорення пропозицій щодо внесення змін до українського законодавства, що регламентує роботу НАЗК, під час слухань в антикорупційному комітеті Верховної Ради в п'ятницю.

За її словами, урядовий законопроект пропонує віднести посаду керівника НАЗК до посади державного службовця категорії А.

"Голова тепер буде держслужбовцем категорії А і таким чином на нього поширюватимуться всі обмеження, і щодо зарплати зокрема, і всі норми закону про держслужбу", - розповіла Н.Севостьянова.

За її словами, голова НАЗК прийматиме всі рішення, окрім двох - розробки нових нормативних актів і рішення про порушення в деклараціях фізичних осіб.

Як зазначила Н.Севостьянова, законопроект передбачає, що в процедурі призначення членів НАЗК не обійдеться і без прем'єр-міністра.

"Усіх фіналістів (конкурсу на членів НАЗК - ІФ) направляємо до прем'єр-міністра. Таким чином ми забезпечуємо відповідальність керівника уряду за обрання голови та членів нацагентства", - зазначила вона.

За словами заступника міністра, зміни до законодавства також передбачають проведення незалежного аудиту НАЗК "за прикладом НАБУ" і звільнення членів агентства за результатами незалежної зовнішньої перевірки.

"Ми зайшли в колапс, ми багато разів обговорювали цю проблему (роботу НАЗК - ІФ), але без змін до закону ні уряд, ні ми нічого не можемо зробити", - зазначила Н.Севостьянова.

На її думку, зміни до законодавства мають запрацювати якнайшвидше.

"Ми хочемо, щоб до наступної хвилі декларування - до осені - вже було повністю забезпечено роботу реєстру", - наголосила вона.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін дозволив Мін'юсту закупівлю юридичних послуг із переговорної процедури для захисту інтересів України в міжнародних органах у 2018 р.

В Україні 7 тис. боржників за аліментами оголошено в розшук, 82 тис. отримали заборону на виїзд за кордон

НАЗК спрямувало в поліцію матеріали щодо неподання гендиректором ДП "Укрвакцина" декларації за 2016 рік

НАЗК направило до суду протокол щодо нардепа Мельничука

Мін'юст створив робгрупу для стягнення $6 млрд штрафу з "Газпрому" в інших юрисдикціях

НАЗК внесло припис в. о. голови правління "Укрзалізниці"

У закладах пенітенціарної системи України в 2017 році не зафіксовано випадків тортур, запевняють у Мін’юсті

Соломатіна повідомила, що Печерський райсуд зобов'язав поліцію розслідувати її незаконне звільнення з НАЗК

НАЗК направить до НАБУ та Нацполіції висновки щодо порушень у деклараціях чиновників Березівської РДА та Генічеської міськради

Суд залишив без розгляду позов нардепа від "Самопомочі" до НАЗК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА