13:37 26.04.2017

Уряд регламентував вартість газопостачання побутових споживачів з урахуванням транспортування та розподілу

Кабінет Міністрів України встановив формулу розрахунку вартості газопостачання побутових споживачів і релігійних установ з урахуванням вартості транспортування і розподілу газу.

Відповідний документ про коригування постанови Кабміну №187 від 22 березня 2017 роки (про спеціальні зобов'язання, PSO) прийнятий на засіданні уряду в середу.

Згідно з його текстом, вартість газопостачання побутових споживачів буде визначатися як сума оптової ціни використаного газу, вартості поставки, транспортування і розподілу газу. При цьому останні дві складові повинні грунтуватися на тарифах, встановлених Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Як повідомлялося, раніше оператори газорозподільних мереж (облгази) і постачальники газу відповідно до спецобов’язків (PSO) звернулися до президента, прем'єра та голови НКРЕКП з проханням усунути правовий вакуум в питанні оплати за газ і його розподіл, який виник після відміни постанови енергорегулятора про впровадження абонплати за розподіл газу.

НКРЕКП 28 березня 2017 ухвалила рішення про введення в дію абонплати за розподіл газу. Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару.

Однак вже 10 квітня НКРЕКП скасувала своє рішення про введення абонплати за розподіл газу для його доопрацювання. Разом з тим, постанова про скасування абонплати досі офіційно не оприлюднено, не набула чинності.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА