20:26 26.05.2017

Нацполіція розслідує завищення цін на закупівлю рухомого складу "Укрзалізницею"

Нацполіція розслідує завищення цін на закупівлю рухомого складу "Укрзалізницею"

Головне слідче управління Національної поліції України 26 травня відкрило кримінальне провадження за фактом завищення ціни закупівлі рухомого складу на 185 млн грн, повідомляє прес-служба Нацполіції.

"Вартість закупівлі одного піввагона на основі дослідження ринку та фактичного замовлення для січня 2017 визначалася на рівні від 780 тис. до 800 тис. грн без ПДВ", - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, посадові особи "Укрзалізниці" за відсутності погодження всіх членів експертної комісії, яку було створено з метою визначення вартості зазначених вагонів, підписали протокол погодження ціни піввагона, завищеної приблизно на 76 тис. грн кожен.

"Отже, ціна всієї оголошеної партії (2465 піввагонів) була завищена на 185 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Водночас у відкритому листі ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (КВБЗ, Кременчук Полтавської обл.) до газети "Урядовий кур'єр" зазначено, що експертна комісія за участю фахівців Національного комітету з промислового розвитку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, "Укрзалізниці" та вагонобудівних заводів КВБЗ, "Азовмашу", "Дніпровагонмашу" та Попаснянського вагоноремонтного заводу та низки інших підприємств дійшла висновку, що лише витрати на матеріали, комплектуючі та енергоносії під час виробництва вантажного піввагона становлять 812 тис. грн, а з урахуванням витрат на транспортні витрати, заробітну плату - пряма витрата на виробництво одного піввагона становить понад 857 тис. грн.

Згідно з листом, керівники "Укрзалізниці", що входили до експертної комісії, погодилися з цими переконливими доказами, підписали підсумкові документи. В результаті з урахуванням середнього рівня загальновиробничих витрат і мінімального рівня рентабельності визначено ринкову ціну піввагона на візках, модернізованих за проектом С14.01, на рівні 1,14 млн грн.

"Протокол погодження цієї ціни 12 квітня 2017 року підписали член правління ПАТ "Укрзалізниця" Іренеуш Василевський і керівник експертної групи від Національного комітету з промислового розвитку Олег Крехівський. Під час повторного оголошення тендера "Укрзалізницею" враховані рекомендації експертної комісії, тендер відбудеться наприкінці травня, ціна замовника, тобто "Укрзалізниці", - 1 млн 14 тис. грн", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, 25 квітня з’явилася інформація, що філія "Дарницький вагоноремонтний завод" ПАТ "Укрзалізниця" поточного тижня планує повторно оголосити процедуру закупівлі 2465 піввагонів. Середня вартість виготовлення піввагона, зазначена в комерційних пропозиціях виробників, які вони надали в січні, становила - 1,057 тис. грн без ПДВ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Укрзалізниця" вивчає можливості збільшення швидкості руху поїздів на наявній інфраструктурі

Горбатюк заявив про просування в розслідуванні вбивства Нігояна, Жизневського та Сеника на Майдані в Києві у 2014 році

Проектний офіс розпочав роботу в "Укрзалізниці"

ГПУ обшукала службові приміщення одного з департаментів "Укрзалізниці"

"Укрзалізниця" ініціює посилення відповідальності за пошкодження інфраструктури

"Укрзалізниця" ініціює посилення відповідальності за пошкодження інфраструктури

Мін’юст розраховує на ефективне розслідування стосовно їхніх співробітників

Неправдиві повідомлення про "замінування" аеропортів йшли з сусідньої держави

Князєв пообіцяв розслідувати бездіяльність поліцейських під час нападу на журналістів в аеропорту "Київ"

Викриті на хабарі в 4 млн грн чиновники "Укрзалізниці" постануть перед судом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА