15:32 29.05.2017

Дітям для поїздок до Європи без віз потрібен біометричний закордонний паспорт

Дітям для поїздок до Європи без віз потрібен біометричний закордонний паспорт

У Державній прикордонній службі України роз'яснили особливості оформлення поїздок дітей до країн Європи без візи.

"Щоб їздити до Європи без візи обов'язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Така ж норма стосується і дітей. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітей від народження і до 16 років оформляється терміном на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії - на 10 років", - йдеться в повідомленні прес-служби прикордонного відомства.

Водночас українцям зі звичайними, не біометричними закордонними паспортами, потрібно, як і раніше, оформляти візу.

У прикордонній службі також зазначили, що під час оформлення документа для поїздок за кордон до 12 років діти не здають відбитків пальців, проте такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. З 12 років ця процедура обов'язкова, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років.

Діти від 16 років і старше мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або в супроводі одного з батьків, або ж з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним з батьків (опікунів, усиновителів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновителя). Якщо ж один із батьків живе за кордоном, то згоду необхідно засвідчити в консульських установах МЗС України.

Рішення Євросоюзу про надання громадянам України безвізового режиму набуде чинності в ніч на 11 червня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА