16:30 25.07.2017

Мін'юст планує відпрацювати механізм виконання рішення суду про стягнення коштів "Газпрому" на території інших країн

2 хв читати
Мін'юст планує відпрацювати механізм виконання рішення суду про стягнення коштів "Газпрому" на території інших країн

Міністерство юстиції України розраховує до осені відпрацювати правовий механізм виконання рішення суду про стягнення коштів російського "Газпрому" на території інших держав, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Зараз триває пошук активів і майна "Газпрому" на території країни. Плюс ми поставили собі термін до осені відпрацювати правовий механізм виконання цього рішення суду на території інших держав, де є майно "Газпрому" і де є відповідна конвенція між Україною і цією країною щодо правової допомоги", - сказав міністр журналістам у вівторок у Києві.

Він додав, що з великою ймовірністю активів на суму понад 172 млрд грн у "Газпрому" на території України немає.

Раніше в цей день стало відомо, що Київський апеляційний господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції про стягнення 79,877 млн грн дивідендів ПрАТ "Газтранзит" (Київ, частково належить російському "Газпрому") в рамках примусового стягнення з ПАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України . Відповідне рішення суду від 17 липня оприлюднено в Єдиному держреєстрі.

Міністр П.Петренко заявив, що Міністерство юстиції України подало касаційну скаргу на це рішення Київського апеляційного госпсуду.

"Ми будемо продовжувати виконувати рішення суду, яким стягнуто з "Газпрому" 173 млрд грн. Це рішення підтверджено всіма судовими інстанціями... Всі перешкоди, які будуть створюватися, ми будемо скасовувати законним способом", - також сказав П.Петренко.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами. Вкотре 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив чинним рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який зріс уже до 172 млрд грн (близько $ 6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату.

"Газпрому" і "Нафтогазу" належить по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій - турецької компанії Turusgas.

"Газтранзит" створений в листопаді 1997 року з метою розширення пропускної здатності газотранспортної системи України для збільшення обсягів транзиту російського природного газу в Туреччину і країни Балканського регіону. Компанія реалізує проект з нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл, який проходить по території Одеської області та Молдови.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Миколаєві під час гасіння пожежі постраждало 5 рятувальників

Україна розпочала переговори про укладання угоди з безпеки з Португалією

Чоловіки мобілізаційного віку матимуть змогу отримати паспорт громадянина України або паспорт для виїзду за кордон лише на території країни

США таємно поставили Україні ракети ATACMS, українські сили вперше застосували їх минулого тижня

ППО знищила одну ворожу ракету та три розвідувальні БПЛА

Зеленський заслухав доповіді Сирського та Умєрова

Зеленський подякував американцям, які працюють на оборонних підприємствах

За добу ворог завдав 13 ракетних та 51 авіаудар, обстріляв понад 110 населених пунктів України

ЗС України відбили 18 ворожих атак на лиманському напрямку, 13 – на бахмутському

Єрмак подякував Саллівану і команді адміністрації президента США за зусилля на шляху схвалення допомоги Україні, розповів про ситуацію на фронті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА