17:00 09.09.2017

Спрямована в Кабмін концепція розвитку "Нафтогазу" передбачає потенційну процедуру IPO компанії - Коболєв

Концепція корпоративного розвитку НАК "Нафтогаз України", офіційно спрямована до Кабінету Міністрів у червні, передбачає потенційну IPO компанії, повідомив глава НАК Андрій Коболєв.

"У стратегії є такий елемент, як потенційна процедура IPO "Нафтогазу". Звичайно, рішення про вихід нашої компанії на біржу може ухвалити тільки Верховна Рада. Наша мета - підготувати компанію, щоб у Верховної Ради був привід таке рішення розглядати в принципі. На це піде близько трьох років активної роботи", - зазначив він в інтерв'ю щотижневому виданню "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA), опублікованому в суботу.

За словами А.Коболєва, розвиток фондового ринку України без якісних активів, "блакитних фішок", є неможливим - ринок ніколи не буде розвиватися, якщо нема в що вкладати кошти.

"Можна скільки завгодно будувати механізми, біржі, створювати правила, але якщо немає якісних компаній, в які, наприклад, Пенсійний фонд може вкласти гроші, ринку не буде", - підкреслив він.

Крім цього, розміщення акцій "Нафтогазу" на біржі, на думку А.Коболєва, дасть змогу забезпечити стійкість контролюючих елементів корпоративного управління і прозорість діяльності компанії.

"Як зробити, щоб завтра "Нафтогаз" знову не став користуватися послугами "Росукренерго", купуючи газ у "Газпрому", або купувати обладнання у компаній-прокладок? Найдієвіший інструмент - це розмістити частину акцій на біржі. Тоді приватні міноритарні інвестори просто не дозволять цього зробити, все буде видно, як під мікроскопом ", - зазначив глава НАК.

"Яку біржу обрати, який відсоток акцій розміщувати, робити - не робити, повторюся, це буде рішення не наше і навіть не уряду, а Верховної Ради. Але підготувати компанію до цього, тобто довести якість управління до такого стану, коли за вказівкою акціонера протягом року можна зробити розміщення, - це завдання, яке ми запропонували в стратегії", - сказав А.Коболєв.

IPO (Initial Public Offering) - процедура первинного публічного розміщення акцій акціонерного товариства для необмеженого кола інвесторів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА