19:00 13.09.2017

Держлікслужба має намір відновити роботу територіальних лабораторій з аналізу якості лікарських засобів

Державна служба з лікарських засобів та контролю за обігом наркотичних речовин (Держлікслужба) має намір відновити роботу лабораторій з аналізу якості лікарських засобів, які перебувають у складі територіальних органів відомства.

"На оснащення лабораторій з аналізу якості лікарських засобів були витрачені великі суми держкоштів. Не можна допустити, щоб обладнання не використовувалося за призначенням та поступово перетворювалося на брухт", - повідомляється на сайті відомства з посиланням на його голову Наталію Гудзь.

Вона зазначила, що нині Держлікслужба завершує аудит територіальних підрозділів і за його підсумками ухвалить рішення про перегляд структури роботи територіальних органів.

Н.Гудзь також повідомила, що Держлікслужба має намір працювати над удосконаленням процедури знищення та утилізації лікарських засобів, а також над приведенням до європейських вимог законодавства у сфері ринкового нагляду за медичними виробами.

"Держлікслужба неодноразово наголошувала: якщо суб'єкт має європейський сертифікат відповідності, то фактичне дублювання процедури сертифікації в Україні, що потребує часу та ресурсів, є недоцільним", - вважає голова відомства.

Крім того, Н.Гудзь повідомила про плани Держлікслужби вдосконалити питання обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та протидії їх незаконному обігу, виробити політику щодо аптечних закладів, а також сприяти врегулюванню низки питань, пов'язаних з імпортом лікарських засобів.

"Регулятор запропонував фармацевтичній спільноті таке рішення. Імпортером може бути виробник, який здійснює діяльність у власних складських зонах, дистриб'ютор та інший уповноважений суб'єкт, що здійснює діяльність на митному складі. Відповідно, до митного складу ми висуватимемо такі самі вимоги, як до дистриб'ютора - відповідність оснащення, вимог до зберігання, персоналу", - сказала вона.

Н.Гудзь також відзначила проблеми з формуванням оригінал-макета упаковки лікарського засобу українською мовою.

"Із власного досвіду знаю, як прискіпливо перевіряє українське маркування індійський виробник. А деякі європейські виробники (або їхні представники) взагалі не утруднюють себе із цього приводу, вкладаючи в упаковку одночасно кілька інструкцій для застосування або взагалі подаючи на контроль кілька упаковок. І першим українське пакування бачить і перевіряє наш співробітник з територіальної служби", - сказала вона.

Голова Держлікслужби наголосила, що за дев'ять місяців відомство розробило 26 проектів нормативно-правових актів, проте з них було ухвалено лише три.

Як повідомлялося, наприкінці листопада уряд України на засіданні в середу призначив Н.Гудзь головою Держлікслужби. Її кандидатуру було відібрано за підсумками проведеного Національним агентством України з питань державної служби (Нацдержслужба) конкурсу. До призначення Н.Гудзь із кінця 2011 року керувала столичним теруправлінням Держлікслужби.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА