21:13 13.09.2017

Українська сторона закликала Раду Європи вжити заходів зі звільнення утримуваного в РФ Павла Гриба

Українська сторона закликала Раду Європи вжити заходів зі звільнення утримуваного в РФ Павла Гриба

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав комісара РЄ з прав людини вжити заходів щодо звільнення викраденого в Білорусі і утримуваного в РФ громадянина України Павла Гриба.

"На Комітеті міністрів Ради Європи розповів про викрадення П.Гриба і закликав Комісара з прав людини вжити заходів для його звільнення", - написав Д.Кулеба в своєму мікроблозі в соцмережі Twitter в середу.

"Нагадав про Асєєва, Семену, Сущенка, Чийгоза, про переслідування УПЦ КП в Криму. РЄ повинна діяти. М'яка реакція = більш жорстокі репресії в РФ", - додав він.

Як повідомлялося, 28 серпня 2017 року колишній співробітник Державної прикордонної служби України Ігор Гриб заявив, що спецслужби РФ викрали його 19-річного сина Павла під час відвідин Білорусі, куди той поїхав 24 серпня (в Гомель) на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах, без особистого знайомства. За домовленістю, Павло мав повернутися в той же день. Коли наступного дня він не повернувся, І.Гриб поїхав в Гомель на його пошуки.

За його словами, на території Білорусі він з'ясував, що Павло знаходиться в розшуку за ст.205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт), ініціатором розшуку є ФСБ РФ по Краснодарському краю в Сочі.

Посольство України в Мінську направило ноту до Міністерства закордонних справ Білорусі з метою з'ясування місцезнаходження П.Гриба. У Державному прикордонному комітеті Білорусі підтвердили, що П.Гриб перетинав державний кордон Білорусі 24 серпня в пункті пропуску "Нова Гута" в установленому законодавством порядку, інформацію про це направлено до Держприкордонслужби України.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москалькової щодо місцезнаходження, умов утримання та стану здоров'я П.Гриба. Пізніше І.Гриб звернувся до силових структур Білорусі (прокуратура і органи МВС в Гомельській області) і Росії (Слідчий комітет РФ) із заявами про сприяння в розшуку і поверненні його сина.

7 вересня стало відомо, що П.Гриб знаходиться в слідчому ізоляторі на території РФ, в Краснодарі.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА