19:12 14.09.2017

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до Києва

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до Києва

Міжнародний валютний фонд (МВФ) ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, повідомив офіційний представник Фонду Джеррі Райс.

"У мене поки немає точної дати (прибуття місії МВФ - ІФ)", - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Д.Райс повідомив, що термін завершення четвертого перегляду програми залежатиме від виконання владою країни, узятих на себе зобов'язань, зокрема щодо проведення пенсійної реформи, приватизації, результативної боротьби з корупцією.

"Ми розраховуємо на повернення до України в найближчому майбутньому, щоб оцінити вжиті заходи", - сказав він, зазначивши виявлену владою країни під час нещодавньої зустрічі з першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном готовність щодо виконання необхідних реформ.

Як повідомлялося, перший заступник директора-розпорядника МВФ Д.Ліптон з 12 до 14 вересня перебував в Україні з офіційним візитом.

"Реформи мають вирішальне значення для продовження міжнародної підтримки і стимулювання зростання", - написав він у своєму Twitter після візиту.

Д.Ліптон назвав головними завданнями збереження реалістичного бюджету і цін на енергоносії, боротьбу з корупцією.

"Поліпшення бізнес-середовища і підтримка інвестицій необхідні, щоб допомогти Україні наздогнати за рівнем доходів своїх сусідів у регіону", - зазначив також перший заступник директора-розпорядника МВФ.

Він проілюстрував ці слова діаграмою, згідно з якою в Україні єдиною серед 19 порівнюваних країн з 2005 року до 2015 рік відбулося падіння ВВП на душу населення. За цим показником, який лише трохи перевищує 20% від середнього по ЄС, вона випереджає лише Молдову.

Як повідомлялося, уряд України в серпні відмовилося від своїх планів та узятих у рамках програми МВФ зобов'язань підвищити ціну на газ в рамках раніше затвердженого формульного підходу. На думку експертів, це може поставити під загрозу отримання чергового траншу кредиту Фонду.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 16,75 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $ 1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,6 млрд).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА