18:22 28.09.2017

МВФ готовий обговорювати з владою України зміни до пенсійної реформи

МВФ готовий обговорювати з владою України зміни до пенсійної реформи

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий обговорювати з владою України зміни до законопроекту про підвищення пенсій (№6614) у рамках визначених Фондом і Світовим банком (СБ) цілей пенсійної реформи, повідомив офіційний представник МВФ Вільям Мюррей (William Murray).

"Ми закликаємо владу і парламент забезпечити, щоб законопроект про підвищення пенсій досяг цілей реформи, які були розроблені МВФ і СБ. Ми готові до подальшої співпраці з владою щодо будь-яких можливих змін, які можуть знадобитися до цього проекту закону", - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.

В.Мюррей також нагадав, що реалізація пенсійної реформи залишається вирішальною умовою для четвертого перегляду програми співпраці з Україною.

Як повідомлялося, СБ і МВФ у спільному листі до уряду України висловили побоювання щодо внесених до законопроекту про пенсійну реформу (№6614) змін під час його підготовки до другого читання, повідомила директор СБ у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Зокрема, йдеться про виплату тимчасової допомоги непрацюючим особам, які досягли 60-річного віку, без необхідного для отримання пенсії страхового стажу; індексацію пенсій у 2018-2020 роках, а потім автоматично згідно з формулою.

МВФ і СБ вважають, що в 2018 році індексацію пенсій здійснювати не варто, а з 2019 року індексацію варто проводити згідно з чіткою формулою. Також вони виступають проти запровадження накопичувальної пенсійної системи з 2019 року і розширення переліку видів діяльності, яку можна буде враховувати в пенсійний стаж (навчання у виші, підприємництво спрощенців, декретні відпустки).

Міністерство соціальної політики передало СБ і МВФ свої пропозиції щодо норм пенсійної реформи, які викликали сумніви у міжнародних партнерів.

Нині з представниками СБ тривають переговори щодо спірних моментів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА