17:10 05.10.2017

МВФ виступив проти депутатських правок до системи відшкодування ПДВ

МВФ виступив проти депутатських правок до системи відшкодування ПДВ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) стурбований депутатськими правками в систему відшкодування ПДВ, повідомляється в листі постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана голові Верховної Ради Андрію Парубію і прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, опублікованому в соцмережі Фейсбук народним депутатом Андрієм Журжій.

"Ми стурбовані законопроектом 7115, що перебуває на розгляді в парламенті, який, за умови його прийняття, замінить систему електронної перевірки правом обласних інспекцій ДФС на свій розсуд вирішувати, припиняти чи ні податкові накладні. Таким чином, законопроект розгортає у зворотний бік осучаснення системи адміністрування відшкодування ПДВ, завдає удару по інституційній цілісності ДФС і ризикує відновити злоякісну практику заборгованості з відшкодування ПДВ", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, згідно з прийнятими наприкінці 2016 року змінами до Податкового кодексу, з липня 2017 року в штатному режимі запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі ПН. ДФС отримала право відмовити в реєстрації по ряду критеріїв оцінки ступеня ризиків.

За першу декаду роботи система заблокувала 1,1% податкових накладних. Відтоді ДФС констатувала скорочення цього показника. Так, станом на 1 вересня налічувалося 201 тис. заблокованих податкових накладних, що становило 0,5% від усієї кількості.

Пославшись на скарги з боку бізнесу, комітет з питань податкової та митної політики розробив законопроект про повернення до тестового режиму роботи системи автоматичної реєстрації податкових накладних. Законопроект, зокрема, передбачає надання права керівникам головних управлінь ДФС у деяких випадках застосовувати процедуру зупинки податкових накладних.

Проект закону зареєстрований у Верховній Раді. Прем'єр-міністр України В.Гройсман і міністр фінансів Олександр Данилюк виступили проти введення таких змін, акцентувавши на поверненні за таких умов до корупційних схем відшкодування ПДВ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Клопотання про запобіжний захід Саакашвілі необхідно повернути до прокуратури, заявляє захист

На засідання з обрання запобіжного заходу Саакашвілі прийшла Тимошенко

"Нова пошта" вказує на можливі різночитання під час адміністрування оподаткування поштових відправлень

Суд у Краснодарі 19 грудня проведе засідання щодо запобіжного заходу Павлу Грибу

У Печерському суді розпочалося засідання з обрання запобіжного заходу для Саакашвілі

Саакашвілі в залі суду: Я не закликаю до жодних різких дій, нам не потрібна конфронтація

В Україну йде значне потепління

Близько 4,5 тис. українців і поляків узяли участь у двосторонній програмі обміну для молоді

Правоохоронці відтіснили прибічників Саакашвілі від арки, яка веде до Печерського райсуду

Біля Печерського райсуду на Хрещатику зібралося кілька десятків прибічників Саакашвілі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА