17:10 05.10.2017

МВФ виступив проти депутатських правок до системи відшкодування ПДВ

МВФ виступив проти депутатських правок до системи відшкодування ПДВ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) стурбований депутатськими правками в систему відшкодування ПДВ, повідомляється в листі постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана голові Верховної Ради Андрію Парубію і прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, опублікованому в соцмережі Фейсбук народним депутатом Андрієм Журжій.

"Ми стурбовані законопроектом 7115, що перебуває на розгляді в парламенті, який, за умови його прийняття, замінить систему електронної перевірки правом обласних інспекцій ДФС на свій розсуд вирішувати, припиняти чи ні податкові накладні. Таким чином, законопроект розгортає у зворотний бік осучаснення системи адміністрування відшкодування ПДВ, завдає удару по інституційній цілісності ДФС і ризикує відновити злоякісну практику заборгованості з відшкодування ПДВ", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, згідно з прийнятими наприкінці 2016 року змінами до Податкового кодексу, з липня 2017 року в штатному режимі запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі ПН. ДФС отримала право відмовити в реєстрації по ряду критеріїв оцінки ступеня ризиків.

За першу декаду роботи система заблокувала 1,1% податкових накладних. Відтоді ДФС констатувала скорочення цього показника. Так, станом на 1 вересня налічувалося 201 тис. заблокованих податкових накладних, що становило 0,5% від усієї кількості.

Пославшись на скарги з боку бізнесу, комітет з питань податкової та митної політики розробив законопроект про повернення до тестового режиму роботи системи автоматичної реєстрації податкових накладних. Законопроект, зокрема, передбачає надання права керівникам головних управлінь ДФС у деяких випадках застосовувати процедуру зупинки податкових накладних.

Проект закону зареєстрований у Верховній Раді. Прем'єр-міністр України В.Гройсман і міністр фінансів Олександр Данилюк виступили проти введення таких змін, акцентувавши на поверненні за таких умов до корупційних схем відшкодування ПДВ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА