16:19 07.10.2017

СБУ встановила участь російської "ПВК Вагнера" в конфлікті на Донбасі

СБУ встановила участь російської "ПВК Вагнера" в конфлікті на Донбасі

Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив про встановлення українською спецслужбою участі так званої російської "ПВК Вагнера" на чолі з Дмитром Уткіним у конфліктах на Донбасі з 2014 року і пізніше в Сирії.

"Хочу повідомити... що зібрано доказову базу діяльності російських військових на Донбасі та в Сирії... Діяльності групи Вагнера... Керівник кампанії – Дмитро Уткін, – сказав він на брифінгу в Києві в суботу.

За його словами , на сьогодні встановлено 1578 осіб – членів "ПВК Вагнера".

В.Грицак зазначив, що діяльність групи було зафіксовано з 21 травня 2014 року. Географія діяльності "групи Вагнера" – ОРДЛО, потім – Сирія. Чисельність "групи Вагнера" в Сирії становила 1350 осіб (райони – Латакія і Хомс).

"Цей проект дає можливість російським політикам впевнено говорити, що їх там немає або ми їх туди не посилали", – наголосив глава СБУ.

За словами В.Грицака, СБУ має інформацію про участь 277 членів "групи Вагнера" у війні, як у військових діях на Донбасі, так і в Сирії, 67 із них загинули.

За даними, зокрема російських ЗМІ, неформальна військова організація – "Приватна військової компанія Вагнера", яка налічує понад 2300 осіб, брала участь у війні на сході України, у звільненні Пальміри та інших військових операціях за участю російської армії. Її бійці отримували державні нагороди, але Міноборони ніколи не визнавало офіційно її існування. Ховали загиблих "вагнерівців" в обстановці максимальної секретності. Водночас підрозділи групи Вагнера проходять підготовку на території військової бази у селищі Молькіно Краснодарського краю, там же, де дислокується 10-та окрема бригада спецназу ГРУ Міноборони,

Як пишуть російські ЗМІ, командири "таємничої організації" не приховують облич. У грудні 2016 року командир групи Дмитро Уткін ("Вагнер") і його заступник Андрій Трошев з'явилися на кадрах протокольної зйомки церемонії Дня героїв Вітчизни у Кремлі. У січні 2017 року в Інтернеті знайшлася фотографія, ймовірно, з того самого прийому, де Д.Уткін і А.Трошев, а також ще двоє чоловіків з високими нагородами зображені разом з президентом Росії Володимиром Путіним. За інформацією ЗМІ, один із наведених двох бійців перед українськими подіями тільки звільнився з колонії, де відбував термін за викрадення людини та грабіж. Інший не мав порушень, гірших за неправильне паркування.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Майор поліції в Закарпатській області вимагав від екс-чиновника хабара за закриття кримінальної справи

СБУ запобігла збройній провокації, запланованій на 17 жовтня

Порошенко присвоїв звання генерал-майора трьом полковникам СБУ

Порошенко присвоїв звання генерал-майора трьом полковникам СБУ

СБУ попередила збройну провокацію заплановану на 17 жовтня

СБУ попередила про підготовку провокацій щодо культових споруд УПЦ МП

Київ розцінює недопуск українських лікарів до затриманого в РФ українця Гриба як свідоме завдання шкоди його здоров'ю

Всеукраїнська рада церков звернеться до глав світових конфесій із проханням про сприяння у звільненні заручників

СБУ блокувала схему фінансування "ЛНР" через махінації з соцвиплатами

СБУ зняла заборону на в'їзд в Україну двом іспанським журналістам-фрілансерам

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА