10:22 10.10.2017

Глава МЗС Угорщини відмовився їхати в Закарпаття з Клімкіним, виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС

3 хв читати
Глава МЗС Угорщини відмовився їхати в Закарпаття з Клімкіним, виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто відхилив повторну пропозицію міністра закордонних справ України Павла Клімкіна спільно відвідати Закарпатську область, щоб разом із представниками угорської національної меншини обговорити новий закон України "Про освіту".

Як повідомляє угорське видання Magyar Nemzet, про це глава угорського зовнішньополітичного відомства дав зрозуміти під час відвідування Ужгорода в понеділок, де він де зустрівся з керівниками організацій закарпатських угорців і главами історичних церков "для узгодження точок зору". П.Сіярто заявив, що його український колега запізнився, і закарпатських угорців слід було питати про їхню думку до схвалення закону.

За його словами, ухвалений закон порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у зв’язку з чим він планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Люксембурзі перегляд цієї угоди з Україною.

Міністр наголошує, що закон створює гіршу освітню ситуацію для угорців і представників інших національних меншин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР.

Як повідомляє видання, П.Сіярто зазначив, що на зустрічі з лідерами закарпатських угорців сторони дійшли згоди про те, що ухвалений закон про освіту "практично унеможливлює роботу угорських шкіл в Україні, позбавляючи вже наявного права навчатися рідною мовою після 10 років, тим самим порушуючи взяті на себе Україною міжнародні зобов'язання".

"Ми не можемо собі цього дозволити. Уряд Угорщини наполегливо протистоятиме таким діям (України - ІФ)", - наголосив керівник угорського зовнішньополітичного відомства.

Відповідаючи на запитання, яку він бачить можливість вплинути на Україну в питанні забезпечення освітніх прав національних меншин, міністр заявив, що єдиним способом є посилення міжнародного тиску на Україну. На його думку, стратегія ухвалення українського освітнього закону була спрямована на внутрішню політичну вигоду. "Це суперечить Угоді про асоціацію, яка вимагає розширення прав меншин. І це необхідно виключити через міжнародний тиск", - сказав П.Сіярто.

Як повідомляє "Українська правда", міністр зустрівся з головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем, який виступив на захист освітніх прав угорців Закарпаття та висловив задоволення розмовою з ним, а також позитивно оцінив резолюцію Закарпатської облради про захист мовно-освітніх прав нацменшин.

Також у понеділок, 9 жовтня, посол України в Угорщині Любов Непоп в інтерв'ю угорському виданню hvg.hu заявила, що новий закон України "Про освіту" не означає асиміляції угорської меншини. "Закон не передбачає неможливість існування шкіл, які здійснюють викладання мовами меншин. Навчання угорською мовою залишиться і на рівні середньої школи, але водночас буде вдосконалено викладання української мови як державної", - сказала вона.

"Це означає, що, відповідно до принципу поступовості, частина навчальних предметів викладатиметься українською мовою, пропорції цього визначатиме інший закон, закон про повну загальну середню освіту, і освітні програми. Крім того, школи також матимуть можливість обрати нижню або верхню межу рамкових пропорцій, визначених цими навчальними програмами. Цей закон має забезпечити рівні можливості для всіх, хто бажає продовжити навчання у виші, що неможливо без знання державної мови", - пояснила Л.Непоп.

Посол запевнила, що українська сторона готова до подальших переговорів і з лідерами нацменшин, і з іноземними партнерами України, й наголосила, що положеннями цього закону Україна не порушила ні власне національне законодавство, ні міжнародне право та взяті на себе міжнародні зобов'язання. "Ось чому ми направили закон до Ради Європи для отримання висновку експертів і ми візьмемо до уваги їхні висновки при імплементації закону", - запевнила посол.

Вона повідомила, що 12 жовтня П.Клімкін прибуде до Будапешта, а 19 жовтня на міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога чекають у Києві. "Ми віримо в успіх переговорів і в те, що ми зможемо розвінчати всі хибні уявлення про закон. Наша позиція незмінна: Угорщина є стратегічним партнером України, союзником і дружньою країною! Ми розраховуємо на подальшу взаємну підтримку", - заявила Л.Непоп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Дніпропетровщині пошкоджено енергетичні об'єкти у трьох районах, поранені шестеро людей, серед них 5-річна дитина

Україна підписала зі США угоду про відтермінування виплат за держборгом

На Львівщині пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, два "кинджали" збити не вдалося - ОВА

Унаслідок атаки РФ пошкоджено енергетичну інфраструктуру в шести областях - Шмигаль

У Кіровоградській області збили 4 "шахеди"

Очільник МВС: Уночі та вранці атаковано 10 регіонів України, по меддопомогу звернулися 6 людей, серед них - дитина

В Івано-Франківській області атаковано об'єкт критичної інфраструктури, повітряні цілі збито, без жертв

На Хмельниччині під час нічної атаки збито три цілі, інфраструктурні об'єкти не пошкоджено

За добу на Харківщині внаслідок ворожих обстрілів загинули два мирні жителі

ППО знищила за ніч 84 повітряні цілі: 58 "шахедів" і 26 ракет, які атакували Україну, - командувач ПС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА