17:47 12.10.2017

Влада Туреччини ввела жорстку систему контролю за дотриманням суднами обмежень на заходження до порту Криму

Влада Туреччини ввела жорстку систему контролю за дотриманням суднами обмежень на заходження до порту Криму

Керівництво Палати судноплавства торгово-промислової палати Туреччини направило всім суб'єктам морських перевезень і портового бізнесу циркулярного листа, в якому йдеться про необхідність вжити заходів у рамках посилення контролю за дотриманням суднами обмежень на взаємодію з портами Криму.

"Турецьким портам, морським агентам, операторам і судновласникам офіційно повідомляється про те, що "судна, що прибувають з регіону Криму та його портів, не пропускають до нашої країни (Туреччини), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається". Крім того, вводиться жорстка система контролю", - написала в четвер у своїй сторінці в соцмережі Facebook прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

Вона поінформувала, що в розісланому 6 жовтня Палатою судноплавства ТПП Туреччини листі йдеться про необхідність "вжити заходів з урахуванням зовнішньої політики нашої країни (Туреччини - ІФ), пов'язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден в порти Криму". При цьому обов'язок здійснення контролю і супроводу покладено персонально на керівництво кожного турецького порту.

"Контроль забезпечується шляхом запиту від судів документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу щодо виходу з останнього порту, для супроводу суб'єкта при повідомленні керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль з використанням всіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS і т.п.) для перевірки того факту, що кораблі прибули із зазначених портів ", - цитує Л.Сарган циркулярний лист.

Більш того, додала прес-секретар генпрокурора України, керівництво турецького порту повинно буде отримати письмове зобов'язання в формі: "Цим ми заявляємо і підтверджуємо, що останньою крапкою відбуття цього судна, яке звертається в наш порт, не є кримський порт, воно не йде з цього порту в кримські, ніякі дії не відбуваються щодо мита, портових і торгових документів, що мають на собі позначку "Крим"... У разі встановлення протилежного факту щодо чогось зазначеного вище, всі портові витрати і юридична відповідальність лягає на наш орган".

За словами Л.Сарган, введення такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським і портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.

Вона також додала, що в розісланому турецьким морським і портовим органам документі окремо наголошується, що "ці дії застосовуватися у повному обсязі й без винятків, незважаючи на власника, прапори судів і те, чи є вони завантаженими".

"За умови виконання цього розпорядження, турецькі портові органи можуть впливати на всі без винятку судна, що прямують через протоку Босфор", - написала Л.Сарган.

Вона зазначила, що цей документ був розісланий за результатами візиту Ю.Луценка в Анкару наприкінці вересня, коли він провів низку офіційних зустрічей, зокрема в Міністерстві юстиції Туреччини, а також зустрівся з головним прокурором Анкари. Тоді сторони обговорювали правову взаємодію і співпрацю щодо запобігання та припинення постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв'язки з окупованих Кримом.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА