21:36 08.11.2017

Аваков підтримує законопроект, що позбавляє правоохоронців можливостей зловживати при розслідуванні економічних злочинів

Аваков підтримує законопроект, що позбавляє правоохоронців можливостей зловживати при розслідуванні економічних злочинів

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков визнає, що проведення слідчих дій у деяких випадках використовується як спосіб тиску на бізнес і в зв'язку з цим підтримує схвалений Кабінетом міністрів в середу законопроект, спрямований на усунення можливості правоохоронних органів тиснути на бізнес під час розслідування кримінальних проваджень.

"Зараз проведення слідчих дій - це найчастіше не тільки, а то й не стільки встановлення істини, скільки спосіб тиску на бізнес і інструмент дискредитації з боку недобросовісних конкурентів. Нехай бізнес займається конкуренцією, а правоохоронні органи контролюють виконання закону - окремо один від одного!" , - написав А.Аваков на своїй сторінці в соцмережі Facebook в середу ввечері.

Міністр висловив надію, що народні депутати розглянуть законопроект щодо невідкладної процедури, "і до Нового року наша економіка і український бізнес в цілому отримають додатковий захист". "А я вже з міністром Петренко постараюся імплементувати всі ці норми негайно - як, сподіваюся, їх цілком підтримають і в інших правоохоронних органах!", - додав А.Аваков.

Як повідомлялося, нормами схваленого на урядовому засіданні законопроекту є неприйняття доказів, отриманих під час обшуку без відеофіксації, обов'язковий допуск адвоката на будь-якій стадії обшуку, а також імператив на заборону вилучення оригіналів документів і серверів ППО під час проведення слідчих дій. Законопроектом також передбачається заборона відкриття кримінального провадження, якщо по цій фабулі вже проводилося розслідування іншими правоохоронними органами і було закрито.

Міністр юстиції Павло Петренко попросив доопрацювати остаточний варіант законопроекту в триденний термін і подати до українського парламенту.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Сили оборони" беруть під громадську охорону Шевченківський райсуд

У громадянина, який поранив поліцейського біля Солом'янського райсуду, була нагородна зброя, наказ скасовано, зброю вилучено

Аваков ініціює припинення охорони судів поліцейськими і гвардійцями

Україна впритул наблизилася до угоди про безвіз із Республікою Корея

Аваков обговорив з корейським колегою підготовку до безвізу і взаємного визнання водійських прав

За несплату аліментів посилили відповідальність

В Україні запрацював публічний реєстр боржників по сплаті аліментів

Мін’юст чекає на початок слухань у Стокгольмі щодо $5,4 млрд позову міноритаріїв "Укрнафти" до України восени

"Національні дружини" можуть існувати в Україні тільки як громадські організації - Аваков

Україна успішно впровадила біометричний контроль на кордоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА