12:34 10.11.2017

Мін’юст пропонує заборонити неплатникам аліментів виїжджати за кордон та керувати автомобілем

Мін’юст пропонує заборонити неплатникам аліментів виїжджати за кордон та керувати автомобілем

 У Міністерстві юстиції України розробили законодавчі зміни, покликані посилити тиск на батьків, які не сплачують аліментів на дитину, заявляє глава відомства Павло Петренко.

"Розробили зміни до законодавства, які передбачають посилення прав дітей і захист їх від фактично економічного насильства з боку тих батьків, які ухиляються від своїх обов'язків", - сказав міністр під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю.

Він зазначив, що Мін’юст пропонує народним депутатам затвердити такі законодавчі зміни вже найближчими пленарними тижнями.

"Перша новація, яку ми пропонуємо, - запровадження заборони на виїзд за кордон тим особам, які злісно ухиляються від виплати аліментів, - більше ніж шість місяців. Не платиш аліменти - нічого їздити за кордон, на відпочинок, на острови", - розповів він.

За словами глави Мін’юсту, батьків, які ухиляються від виплати аліментів, планують позбавити можливості давати згоду на виїзд дитини за кордон з тим із батьків, хто виконує свої обов'язки.

"Є така сумна статистика, коли мами вимушені відкликати з органів юстиції рішення судів, тому що батько, який не сплачує аліментів, ще й шантажує: хочеш поїхати з дитиною на море - не подавай на мене до суду, тоді я дам тобі згоду на виїзд за кордон на тиждень на море", - пояснив ситуацію П.Петренко.

"Ми пропонуємо, щоб така норма давала можливість мамі, яка живе з дитиною, не бути заручницею шантажу, а виїжджати на лікування та відпочинок із дитиною до одного місяця", - додав він.

Міністр також розповів, що пропонується позбавити неплатників аліментів права керувати транспортним засобом і права на мисливську зброю.

Крім того, він зазначив, що напрацьовані зміни до законодавства передбачають суспільно корисні роботи для тих, хто не сплачує аліментів.

"Є такі злісні неплатники аліментів, які начебто дуже бідні і безробітні, при цьому все оформляють на родичів або свої підставні компанії. Ми пропонуємо, щоб ті, хто не платить аліментів понад 12 місяців, рішенням суду притягувалися для суспільно корисних робіт на користь громади. А таких робіт дуже багато - прибирання вулиць, фарбування будинків, прибирання кладовищ", - розповів глава Мін’юсту.

За його словами, гроші за виконання таких робіт неплатниками аліментів спрямовуватимуть на рахунок дитини для погашення боргу з аліментів.

Окрім цього, в Мін’юсті пропонують звільнити батьків, які подають позов до суду у зв'язку з невиплатою аліментів, від сплати судового збору.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін дозволив Мін'юсту закупівлю юридичних послуг із переговорної процедури для захисту інтересів України в міжнародних органах у 2018 р.

В Україні 7 тис. боржників за аліментами оголошено в розшук, 82 тис. отримали заборону на виїзд за кордон

Петренко виступає за збільшення мінімальної суми виплат аліментів до 2 тис. грн

Мін'юст створив робгрупу для стягнення $6 млрд штрафу з "Газпрому" в інших юрисдикціях

В Україні вже складені перші протоколи про направлення неплатників аліментів на громадські роботи

Петренко припускає посилення норм щодо неплатників аліментів наприкінці 2018 року

У закладах пенітенціарної системи України в 2017 році не зафіксовано випадків тортур, запевняють у Мін’юсті

Підстав для обмеження виїзду за кордон неплатника аліментів без постанови держвиконавця немає

За несплату аліментів посилили відповідальність

В Україні запрацював публічний реєстр боржників по сплаті аліментів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА