08:40 27.11.2017

У КДБ Білорусі стверджують, що Шаройко стежив за військовими об'єктами РФ

У КДБ Білорусі стверджують, що Шаройко стежив за військовими об'єктами РФ

У спецслужбі Білорусі стверджують, що український журналіст Павло Шаройко збирав інформацію про військові об'єкти Росії в республіці, повідомив телеканал "Білорусь 1".

В ефірі телеканалу показали кадри оперативної зйомки КДБ. На допиті П.Шаройко визнав, що нібито є співробітником кадрового апарату військової розвідки.

"Після звільнення в 2009-му, за два роки він був відновлений в число офіцерів діючого оперативного резерву. Потім під прикриттям посади звичайного кореспондента почав роботу в Білорусі. Стверджується, що під час обшуку на електронних носіях Шаройко виявили копії розвідувальних донесень, а також завдання від кураторів", - йдеться в повідомленні на сайті "112.Украіна" в понеділок вранці з посиланням на білоруські ЗМІ.

Підкреслюється, що за даними телеканалу, раднику посольства України в Білорусі Ігорю Скворцову і П.Шаройко було доручено надати відомості про особливості митного режиму в частині ввезення в державу технічних засобів електрозв'язку та електронно-обчислювальної техніки.

Також П.Шаройко нібито збирав інформацію про наявність в прикордонних районах з Україною покриття операторів мобільного зв'язку, розподіл радіочастного ресурсу, стан радіоаматорства серед місцевого населення.

"На 2017 рік у якості завдання, як заявляє телеканал, їм були визначені такі об'єкти як Рада міністрів, МЗС Білорусі, посольство і військові об'єкти Росії в країні. Їм належало протягом року вивчити ці об'єкти, заводити і розвивати тут знайомства, починати або продовжувати отримання інформації про них. Під час обшуку нібито знайдені псевдоніми ще як мінімум 16 учасників агентурної мережі", йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 17 листопада стало відомо про затримання власкора UA: Українське радіо П.Шаройко 25 жовтня в Мінську. "Український журналіст Павло Шаройко був затриманий в Мінську 25 жовтня. В той же день у квартирі, де Павло проживає з сім'єю - дружиною Оленою і донькою - був проведений обшук. Затримання (арешт) провело КДБ Білорусі. Павло має тільки державного адвоката, наданого білоруською владою. Про залучення іншого адвоката посольством України в Республіці Білорусь нічого не відомо. З сім'єю Павло спілкується листами. Перше прийшло до дружини поштою тільки через півтора тижні", - написав у Фейсбук глава Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Дружина П.Шаройко Олена повідомила "Українське радіо", що призначена Мінськом адвокат "надала підписку про нерозголошення", тому дружині нічого не повідомляють.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим підтвердив, що П.Шаройко звинувачують в шпигунстві, він перебуває в слідчому ізоляторі КДБ під слідством, українського консула пустили до затриманого після того, як білоруській стороні був направлений відповідний запит.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА